OGRÓD

Jak wybrać idealnego producenta placów zabaw dla dzieci?

Produkcja placów zabaw wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Od jakości wykonania huśtawek, karuzel i drabinek zależy przecież bezpieczeństwo najmłodszych. To samo dotyczy materiałów użytych do wytworzenia zarówno elementów zabawek, jak i mebli przedszkolnych. Planując aranżację podwórka, czy to w przestrzeni publicznej czy na terenie prywatnym sprawdźmy dokładnie dostawcę i wybierzmy tego, który zapewni maksimum bezpieczeństwa i używał będzie ekologicznych surowców.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanim powstaną gotowe place zabaw, konstruktorzy projektują je biorąc pod uwagę wszystkie zagrożenia dla małych użytkowników. Betonowe fundamenty, na których stawia się huśtawki i karuzele oraz specjalne mocowania do podłoża za pomocą stalowych kotw zapewniają stabilną pozycję zabawek na placu.

Wszystkie mocowania poszczególnych elementów drabinek, zjeżdżalni i bujaków są ukryte w konstrukcji lub powlekane tworzywem sztucznym, tak by nie zawadzały bawiącym się na nich dzieciom. Większość producentów udziela gwarancji na produkty użyte w konstrukcji placów zabaw dla dzieci.

Ekologia w parze z bezpieczeństwem

Dobry producent produktów do zabawy dla dzieci nie zatrudnia podwykonawców i jest w stanie kontrolować proces produkcji wszystkich zabawek od początku do końca i za niego w pełni odpowiadać. Równie odpowiedzialnie dobiera materiały do wykonywania poszczególnych elementów. Drewniane drabinki i huśtawki powinny być produkowane z naturalnego drewna sosnowego, a bujaki i karuzele ze sklejki z drzew liściastych.

Dobrze jest gdy do laminowania i malowania używa się ekologicznych środków. Szczególnie dużo uwagi wymagają zestawy na plac zabaw dla dzieci w różnym wieku. Składają się one z wielu elementów, wykonanych zarówno z drewna jak i metalu czy plastiku.

Producent powinien zapewnić, że wszystkie surowce i materiały spełniają normy ekologiczne, a także wymogi dla produktów przeznaczonych dla dzieci. Wiarygodność producenta w tym zakresie można sprawdzić poprzez przedstawioną przez niego dokumentację, w której powinny się znaleźć wymagane atesty i certyfikaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *