Dekoracje

Jak wybrać pościel dla chłopców?

Pościel dla najmłodszych przede wszystkim powinna być – jak wszystkie tekstylia przeznaczone dla dzieci – uszyta z maksymalnie bezpiecznych materiałów. Naturalne tkaniny, niealergizujące barwniki oraz zapięcia, którymi nie można się skaleczyć, nie da się ich urwać czy połknąć to absolutna konieczność. Ale obok wysokich standardów jakości ważne jest takie zachowanie wysokich standardów estetycznych. Pościel dla dzieci powinna być po prostu ładna. O wiele przyjemniej namówić rozbrykanego chłopca na udanie się na spoczynek, kiedy pościel ozdobiona jest np. postaciami jego ulubionych kreskówkowych bohaterów. Podobnie pościel taka działa na maluchy, które mają problemy ze spaniem we własnym pokoju i boją się ciemności.

Kupując pościel szytą specjalnie z myślą o chłopcach, wybieramy spośród modeli, które są trwałe, bezpieczne i atrakcyjne wizualnie.

Pościel dla chłopców

Pościel dla chłopców szyta z wysokogatunkowej bawełny z Certyfikatem OEKO-TEX Standard 100 gwarantuje spełnienie wszelkich wymogów higienicznych warunkujących dopuszczenie do użytku dla dzieci. Pościel barwiona jest przy użyciu nowoczesnej technologii farbą reaktywną. Gwarantuje to zachowanie kolorów w wysokich temperaturach prania (nie farbuje!), a także zapobiega wycieraniu i blaknięciu podczas codziennego użytkowania. Intensywne barwy oraz bardzo wyrazista grafika dająca wrażenie trójwymiarowości sprawiają, że doskonale prezentuje się w każdym pokoju młodego amatora klocków Lego czy wielbiciela superbohaterów.

Pościel chłopięcą można kupić w dwóch rozmiarach: z poszwą na kołdrę 140x200cm albo 160x200cm. Bez względu na rozmiar poszwy, towarzysząca jej poszewka zawsze ma rozmiar 70x80cm. Pościele chłopięce zapinane są na zamek błyskawiczny, co gwarantuje, że nawet młodzi ludzie słynący z tego, że co noc niemiłosiernie rozkopują swoje posłanie nie obudzą się z pod samą poszwą, podczas gdy kołdra spoczywa na podłodze. Także poduszka ma szansę nie wysunąć się z obleczki, co znacząco wpływa na komfort snu.

Jaka pościel najbardziej podoba się chłopcom?

Chłopcy gustują w pościelach z wizerunkami swoich ulubionych bajkowych, filmowych czy komiksowych bohaterów. Galeria tych postaci jest naprawdę ogromna, ale też trzeba pamiętać, że gusty chłopców, jak wszystkich dzieci, bardzo szybko się zmieniają. Oczywiście wizerunki popularnych bohaterów masowej wyobraźni zastrzeżona są prawami autorskimi, stąd powielanie ich na tekstyliach – w tym na pościeli – wiąże się z koniecznością uiszczenia stosownych opłat, a co za tym idzie, także z wyższą ceną pościeli. Warto jednak w taką pościel zainwestować, bowiem jest ona naprawdę wysokiej jakości i będzie służyła aż do całkowitego zużycia, nie kurcząc się, nie deformując i nie odbarwiając.

Chłopcy lubią duże kolorowe i wyraziste wzory, doskonale wpisujące się w aranżację ich pokojów, które często umeblowane są także na wzór siedziby ulubionego bohatera filmu czy gry komputerowej. 

Motywy pościeli chłopięcej

Wśród ulubionych motywów pojawiających się na pościeli dla chłopców, także na pościeli młodzieżowej, wymienić należy superbohaterów (np. kultowego Batmana), postacie z bajki Paw Patrol – Psi Patrol czy nieśmiertelne figurki Lego (zobacz pościel chłopięcą z Lego). W tym ostatnim przypadku trzeba pamiętać, że ludzki Lego pojawiają się w wielu popularnych filmach i grach komputerowych a za każdym razem w innym wcieleniu. Warto więc nadążać za tym, co akurat modne i przez dzieci szczególnie lubiane. Przemysł tekstylny oczywiście nadąża, dlatego w dobrych sklepach kupić można pościel dla dzieci, dla chłopców i dziewczynek, która odpowiada ich potrzebom.

Ekskluzywna bawełniana pościel chłopięca najwyższej jakości doskonale nadaje się na prezent. Zapakowana w poręczne opakowanie foliowe może stać się doskonałym podarkiem ofiarowanym dziecku do świeżo wyremontowanego pokoju. Pamiętajmy, że pościel z bajkowymi motywami dostosowanymi do upodobań młodszych i starszych dzieci zawsze jest dobrym rozwiązaniem, kiedy maluch boi się sam spać. Przytulne łóżko, łagodne nocne oświetlenie pokoju i ulubiona przytulanka to zestaw, który na pewno pomoże rozproszyć wszelkie lęki związane ze snem we własnym pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.