DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ inteligentny dom RTV

Dżwięki Hi-Res w domu

dźwięk HIRes

Dźwięk Hi-res jest dla uszu tym samym, czym obraz Full HD a nawet 4K dla oczu podczas oglądania telewizji. Połączenie obu najwyższej klasy parametrów audiowizualnych daje wrażenia nieporównywalne z jakimkolwiek kinem. Dostajemy czysty jak łza dźwięk i obraz, który wydaje się być nawet zbyt cukierkowy ze względu na tak ogromną rozdzielczość jaką jest 4K. Niewiele urządzeń audio dysponuje tą technologią dźwięku. Aktualnie jest używana w niewielu sieciowych odtwarzaczach audio dla klientów indywidualnych. Są to dosyć drogie urządzenia, które nie posiadają dodatkowych głośników, a jak wiadomo by odtwarzać najwyższą jakość dźwięku trzeba kupić odpowiednie kolumny.

Sony przedstawia bezprzewodowy zestaw 2.1

HI-res

Domowa linia sprzętu audio przedstawiona przez Sony w Amsterdamie jest pierwszą na rynku oferującą połączenie kilku istotnych cech. Mamy do czynienia ze sprzętem o niewielkich rozmiarach, przyzwoitej mocy, z możliwością łączenia całego zestawu oraz najwyższej możliwej jakości dźwięku Hi-res. Nazwa robocza zestawu przestawionego na targach to Sony SRS-X9. Cały zestaw składa się z panelu głównego łączącego się z dowolnym urządzeniem mobilnym czy telewizorem oraz głośnikami. Wykonanie to najwyższa półka ponieważ materiały użyte do stworzenia zewnętrznej powłoki opierają się na włóknie węglowym oraz specjalnym szkle niwelującym odciski i zabrudzenia.

O ile telewizory LED w bardzo szybkim tempie usunęły z rynku kineskopy, o tyle takie zadanie nie będzie proste w przypadku dźwięku Hi-res. Aktualne możliwości audio odpowiadają wszystkim oprócz wielkich melomanów. Poza tym, cena takiego zestawu, osiągająca nawet 2400 złotych, odstraszy potencjalnie zainteresowanych.

Koktajl dźwięków z Coctail Audio X10

coctail audio x10
http://www.pinterest.com/pin/392165080024251253/

Na deser coś tańszego, ale wciąż z najwyższej półki odtwarzania dźwięku. Odtwarzacz sieciowy Coctail Audio X10 dostępny jest w sieciach RTV i AGD jako produkt nowy. Został wypuszczony na polski rynek niedawno i ma szansę być jednym z lepszych odtwarzaczy multimedialnych w swojej cenie. Mówimy o cenie około 1000 złotych za urządzenie wyposażone w możliwość odtwarzania ogromnej ilości plików audio. Mimo niewielkich rozmiarów posiada moc 2×30 W. Nie sposób opisać jego wszystkich funkcji nawet w kilkudziesięciu zdaniach. To naprawdę małe, ale potężne urządzenie mało znanej firmy. Dodam tylko, że bez problemu łączy się z najnowszymi smartfonami, tabletami, pamięcią USB oraz dyskami zewnętrznymi. Odtwarzacz posiada dziesiątki funkcji segregowania utworów, playlist oraz programowania z użyciem komputera PC. Niezły gadżet dla domu posiadający dźwięk Hi-res o średniej mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.