bezpieczny dom DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu

Gaz surowcem przyszłości dla nowoczesnego domu

ekologiczne ogrzewanie domu

Dom przyszłości to nie tylko jego elektroniczne gadżety oraz wielofunkcyjne meble. Fundamentem każdego mieszkania aspirującego do miana nowoczesnego są jego systemy ogrzewania, wentylacji oraz dodatkowe ekologiczne systemy wytwarzające prąd. W naszym kraju próżno szukać elektrowni atomowych. Głównym surowcem opałowym jest węgiel oraz drewno. Jako trzeci z surowców, któremu najbliżej od spełnienia warunków systemu ogrzewania przyszłości jest gaz. Jest to bardzo wdzięczny surowiec naturalny, który znajduje zastosowanie w wielu aspektach naszego życia. Według najnowszych badań jego opłacalność rośnie podobnie jak pozytywne opinie wśród organizacji chroniących nasz ekosystem.

Nowocześnie znaczy ekologicznie

Jeżeli chcemy stworzyć nowoczesny dom, nie możemy cofać się do czasów średniowiecza. Jednym z głównych założeń, jakie przyświecają technologii „smart home” oraz projektom inteligentnych domów, jest używanie ekologicznych materiałów budowlanych do ich tworzenia i systemów grzewczych do ogrzewania. Ogrzewanie na propan butan w domu jest jednym z najbardziej bezpiecznych dla naszej atmosfery. Piece na węgiel oraz drzewo mają sporo zastrzeżeń wśród ekologów. Prąd wcale nie jest lepszy ponieważ nie trudno domyślić się w jaki sposób powstaje. Większość elektrowni opartych jest przecież na węglu także wytwarzany w ten sposób prąd wcale nie należy do ekologicznych.

Używane przez wiele domów rodzinnych butle gazowe czy auta posiadające zbiorniki na LPG także są bardziej ekologiczne od elektrycznych. Dopiero pozyskiwanie energii z wodoru w kontrolowanych warunkach będzie na tyle bezpieczne dla środowiska by powiedzieć, że mamy lepszą alternatywę od surowca jakim jest gaz.

Ogrzewanie domu gazem od marki Amerigas

zbiorniki na gaz płynny AmeriGas

Przejdźmy do sedna spraw spraw technicznych jeśli chodzi o wykorzystanie propanu i butanu przy ogrzewaniu domu. Niezbędne jest umiejscowienie na posesji, czy nawet pod ziemią zbiornika na płynny gaz, który będzie regularnie uzupełniany względem potrzeb i zużycia. Marką, która zajmuje się takimi rzeczami od wielu lat na światowym poziomie jest AmeriGas. Ich dewizą jest dostarczanie klientom nowoczesnych rozwiązań energetycznych opartych oczywiście na gazie w butlach, zbiornikach lpg dla domu oraz firm. Zbiornik instalowany na posesji ma od 2700 do 6700 litrów pojemności. Jego umiejscowienie to sprawa logistyczna ponieważ należy uwzględnić zarówno odległości od domu jak i kanalizacji czy linii wysokiego napięcia. Firma instalująca zbiorniki gazowe odpowiada za nie przed pełne 24 godziny. Nie wymagają one obsługi klientów co również znacznie ułatwia życie przybliżając nas do naszego domu przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.