DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu poradniki

E-papieros bezpieczniejszy dla całego domu

Powstaje wiele artykułów i wyników badań odnośnie wpływu elektronicznych papierosów na zdrowie. Przy umiarkowanym stosowaniu i korzystaniu z wkładów liquid o niższej zawartości nikotyny, niewątpliwie są bezpieczniejsze dla ludzkiego organizmu. Nie uzależniają tak bardzo i nie pozostawiają na płucach czarnego jak smoła osadu. Są również bezpieczniejsze dla wyposażenia całego mieszkania. To jedna z cech, o których niewiele się mówi.

Dym z papierosa wrogiem firanek i kanapy

kanapa
źródło: https://pixabay.com/pl/

Byłem kiedyś w domu osoby palącej tradycyjne papierosy. Łatwo rozpoznać takie mieszkanie po pożółkłych firankach i wszechobecnym osadzie dymu. Nawet ściany straciły swój blask. Każdy rozsądny człowiek wie, ze w salonie, sypialni czy nawet łazience się nie pali. Lepiej wyjść na dwór lub do piwnicy. Jednak zdarzają się ludzie, którzy nie respektują tej prostej zasady. Cierpi na tym nie tylko strona wizualna domu, ale również sprzęt elektroniczny. Para woda z elektronicznego papierosa jest bezpieczna dla mebli i elementów wystroju. Nie zostawia żadnego osadu węglowego. Wiecie jak działa e papieros od strony technicznej?(kliknij) To nic innego jak przenośna grzałka do wody. To małe urządzenie o kształcie długopisu posiada w sobie silnik początkowo zwany atomizerem. Teraz jego nazwy są różne w zależności od użytej technologii. Spotkałem się z kartomizerem i RTA/RDA. Niezależnie od nazwy jest to urządzenie elektryczne podgrzewające smakowy płyn z nikotyną, który zmieniając się w parę wodną wdychamy i wypuszczamy. A para wodna nie jest szkodliwa dla większości mebli i urządzeń elektronicznych pod warunkiem, że nie wydychamy jej bezpośrednio na ich powierzchnię przez długi czas.

Komputer nie lubi dymu

Jako wielki fan komputerów, który szanuje swój sprzęt, nie wyobrażam sobie palić w pomieszczeniu gdzie znajduje się PC. Miałem okazję widzieć komputery, które przez kilka lat przebywały w pomieszczeniu narażonym na dym papierosa. Nie czyszczone wewnątrz sprężonym powietrzem były po prostu czarne od sadzy. Każdy element lepił się w przeciwieństwie do klasycznie zakurzonych nieużywanych komputerów. Kurz nie klei się do palców jak syrop na bazie cukru. Musicie wiedzieć, że zakurzony i oklejony dymem z papierosa komputer staje się bardzo podatny na uszkodzenia związane z temperaturą pracy. Ciepło jest gorzej odprowadzane a to pierwsza rzecz, która decyduje o uszkodzeniu. Występuje także zmniejszenie wydajności, które dostrzec można podczas wymagającej pracy i gier. Cierpi karta graficzna, procesor a także zasilacz. Bezpieczniej jest puścić dymka z e-papierosa ponieważ jego wpływ na elektronikę jest niemalże zerowy. Oszczędzicie tym samym swój telewizor, komputer i mniejsze urządzenia RTV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *