poradniki

Choroby palacza. Czas pomóc swojemu zdrowiu

Nałóg palenia papierosów trzyma miliony ludzi na całym świecie. Ci którym udało się go zwalczyć muszą zmagać się z niektórymi problemami zdrowotnymi palaczy. Organizm jest w stanie się naprawić pod warunkiem, że damy mu warunki i czas. Cierpliwość jest najlepszym lekarstwem połączonym ze współczesną medycyną. A problemy zdrowotne osób palących można zredukować do zera.

Nękający kaszel

butelka
źródło: https://pixabay.com/pl/

O czym właściwie świadczy kaszel palacza? Występuje u osób, które są lub były bardzo długo związane z tym nałogiem. Męczy w dzień i w nocy. Powoduje charakterystyczny kaszel, który może zaatakować w każdej chwili. Chociaż najczęściej przytrafia się niedługo po paleniu. Objaw ten może świadczyć o uszkodzeniu nabłonka i dróg oddechowych. To nie przelewki zwłaszcza, że narażony jest cały aparat odpowiedzialny za głos. Ludzie, którzy nie poddali się leczeniu muszą poddać się zabiegowi wycięcia dziury w szyi by ratować swoje życie. Żeby temu zapobiec trzeba zabrać się za odtruwanie płuc. Pomaga w tym znany z reklam detusan w formie tabletek lub syropu (sprawdź). Posiada naturalny skład ziół i przypraw takich jak kurkuma. One wszystkie w połączeniu z właściwym żywieniem wspomogą regeneracje i usuwanie osadu jaki zgromadził się na płucach przez lata.

Przebarwienia na zębach i skórze

Początkowo niegroźne z czasem mogą być sygnałem, że atak zaczyna nowotwór. Jedynym sposobem na walkę z nimi są wolne rodniki z pożywienia i duże ilości witaminy C. Do tego warzywa z beta karotenem i picie czystej mineralnej wody. Czy napisałem, że trzeba rzucić palenie? To chyba oczywiste i nie muszę o tym przypominać. Zęby mogą znowu być białe gdy zaczniemy stosować pastę dobrej jakości i płukać jamę ustną własnoręcznie zrobioną płukanką. Wystarczą 3 krople olejku z drzewa herbacianego do szklanki letniej wody. Jeden łyk i chwila płukania sprawi, że przykry zapach z ust i osad na zębach z czasem zacznie znikać. Zęby myjemy dokładnie i przez dobre 5 minut. Szczotka powinna być miękka lub średnia w stopniu twardości.

Skóra traci swoją jędrność

kobieta
źródło: https://pixabay.com/pl/

To fakt, który trudno podważyć. Skóra w wyniku palenia papierosów traci naturalną jędrność powiązaną między innymi z kolagenem. Kolagen to białko tkanki łącznej. Występuje w niemal każdym organie przez co staje się kluczowy dla zdrowia ciała. By zadbać o zdrowie skóry po rzuceniu nałogu należy zacząć spożywać proteinę pełnowartościową i zadbać o uzupełnienie najważniejszych aminokwasów. Kolagen można pozyskać poprzez gotowanie świńskich nóżek lub kurzych łapek. Jednak to dosyć długa i wymagająca metoda. Dlatego suplementy z kolagenem zwierzęcym lub roślinnym biją ostatnio rekordy popularności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *