DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu nietypowy dom poradniki zdrowy dom

Biuro w domu urządzone inaczej niż wszystkie

Praca biurowa kojarzy nam się z biurkiem, fotelem i monitorem, przed którym spędzamy długie godziny, a później cierpimy na problem zmęczonych oczu. Ja uważam, że na każdy taki problem jest rozwiązanie, a stereotyp biura, które wysysa z człowieka ostatnie soki, można obrócić w legendę. Można to zrobić pod warunkiem, że biuro mieści się w waszym domu lub pomieszczeniu, które wynajmujecie i to wy decydujecie o jego wyposażeniu.

Zmodyfikowana pozycja stojąca

praca
źródło: https://pixabay.com/

Z tradycyjnego biurka śmiało możecie zrezygnować. Czas na zmianę, która gruntownie usprawni waszą pracę, zdrowie ciała i pomoże na wiele dolegliwości, które mieliście z powodu wielogodzinnego siedzenia. Biurko stojące jest waszym rozwiązaniem. Trudno dostępne w Polsce w rozsądnej cenie. Takie biurko musi posiadać regulację wysokości, bo inaczej nie spełni funkcji waszego nowego lekarza-przyjaciela. Wydatek rzędu 2000 złotych może przerazić. Można udać się ze zleceniem do stolarza, który wykona je z drewna, uwzględniając wasz wzrost, i wysokość łokci w taki sposób, by tworzyły z ramieniem kąt prosty, gdy przedramię zostanie ułożone na blacie. Taka pozycja zredukuje ból w nadgarstku i możliwe choroby z nimi związane.

Żegnamy wygodny i stylizowany fotel


Fotel na kółkach o kubełkowym kształcie stylizowany na rajdowy jest gadżetem o małym pozytywnym wpływie na zdrowie pleców i prawidłową pozycję siedzącą. Inwestując w swoje zdrowie i biurko do pracy stojącej, musimy zrezygnować z fotela na rzecz odpowiedniej podpórki. Jest nią krzesło barowe, czyli takie, które sięga nam siedzeniem mniej więcej do pośladków. Jego udział w pracy stojącej jest kluczowy, ponieważ pozwala odpoczywać, będąc wyprostowanym i nie spinając zginaczy bioder. Oznacza to, że stoimy, a jednocześnie jakby siedzimy. Nasz środek ciężkości rozkłada się pomiędzy blat biurka, podłogę i krzesło barowe. Jego cena zaczyna się od 75 złotych i nie warto inwestować w nie więcej niż 299 złotych.

Przeczytaj koniecznie:  Dom pasywny – co to jest?

Meble do przechowywania dokumentów

biuro
źródło: https://pixabay.com/

Teraz wszystkie dokumenty trzyma się na komputerze, w cyfrowej chmurze lub na przenośnej pamięci. Aczkolwiek pewna część archiwów musi być przechowywana na papierze. Regały na segregatory i metalowe komody to już przeszłość. W nowoczesnym biurze nie powinniśmy zamykać się na szeroko pojęte rozwiązania stosowane w państwowych placówkach, czy szkołach. Meble mogą być nowoczesne, drewniane i łamać wszystkie schematy, tylko po to, by stworzyć przyjazne miejsce do pracy w naszym stylu.

Praca w domu na własnych warunkach to cel, do którego dąży wielu młodych ludzi. Gdy uda im się do niego dojść, zapominają o tym, że są panami swojej przestrzeni, a ich biuro nie musi przypominać tego smutnego miejsca, które odwiedzali, idąc do państwowego urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *