bezpieczny dom DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ poradniki zdrowy dom

Oczyszczanie i nawilżanie powietrza w domu

nawilżacz powietrza

Chyba każdemu dom kojarzy się z bezpiecznym miejscem, w którym zawsze można liczyć na najlepszy wypoczynek psychiczny i fizyczny. W końcu powiedzenie „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” nie wzięło się znikąd. Bezpieczeństwo, jakie zapewnia wasz dom można podzielić na fizyczne i psychiczne. Od siebie dodałbym, że jest jeszcze bezpieczeństwo zdrowotne zależne od was. Składa się na nie czystość, porządek oraz powietrze.

Powietrze, którym oddychamy ma wiele właściwości. Będąc w górach oraz nad morzem czujemy się lepiej niż w centrach miast ze względu na inną jakość powietrza. Także wasze domy mogą mieć lepsze lub gorsze warunki do życia spowodowane tym, co znajduje się w powietrzu. By stworzyć idealne warunki do funkcjonowania i wypoczynku wymyślono urządzenia takie, jak oczyszczacz, nawilżacz oraz osuszacz powietrza. Każdy z nich zmienia niektóre właściwości tlenu oraz zawartych w nim cząsteczek niewidocznych dla oka.

Urządzenie nie tylko dla alergików

oczyszczacz powietrza
źródło: Pinterest

W powietrzu znajdują się najróżniejsze bakterie, drobinki kurzu oraz cząsteczki na przykład spalin. Musimy być do tego przyzwyczajeni ponieważ jest to znak rozwoju technologicznego. Nie musimy się jednak godzić by takie warunki panowały w naszym domu. Oczyszczacz powietrza jest rozwiązaniem problemu wielu alergików wiecznie cierpiących na katar i kaszel w wakacje a nawet zimą z powodu kurzu. Małe dzieci a także dorastająca młodzież również często boryka się z tymi problemami, których nie można określić mianem alergii. Zadaniem oczyszczacza jest usunięcie bakterii i wirusów oraz nawilżenie powietrza. Jony zawarte w urządzeniu są całkowicie naturalne i bezpieczne dla człowieka. Dym z papierosów będący udręką wielu rodzin może być bardzo szybko usunięty i zneutralizowany. Komentarze ludzi odnoszące się do tych urządzeń potwierdzają, iż wszelkie choroby dróg oddechowych praktycznie przestały im dokuczać, od kiedy zamontowali oczyszczacz w swoim domu. W końcu większość naszego życia przebywamy właśnie w domu.

Przeczytaj koniecznie:  Jeszcze więcej futurystycznych ekspresów na kapsułki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *