DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ inteligentny dom

Telewizory OLED – rewolucja na rynku RTV

OLED to  następca technologii LED; to przyszłość telewizorów. Telewizory OLED pojawiły się w Polsce w grudniu 2013 roku i od razu stały się marzeniem wielu – nie tylko ze względu na najwyższą jakość obrazu. To sprzęt RTV dla maniaków filmów w kinie domowym. Wygięty ekran pozbawia projekcję filmu zniekształceń przy krawędziach, dzięki temu można poczuć się we własnym salonie jak na sali kinowej. Telewizory OLED mimo swojej wysokiej ceny bardzo szybko zyskują zwolenników.

źródło: Spider's Web
źródło: Spider’s Web

Tajemnica działania OLED

W matrycy telewizora OLED znajdują się niewielkie diody. Na każdy piksel przypada nawet 4 subpiksele.. Diody OLED pozwalają na uzyskanie pożądanej barwy poprzez zastosowanie odpowiedniego polimera. To sprawia, że paleta kolorów w telewizorach OLED jest ogromnie bogata.  Obraz w sprzęcie OLED charakteryzuje się dobrymi właściwościami – widoczna jest jednocześnie  głęboka czerń i bardzo jasne biele.  Ponadto telewizory OLED wytwarzają równomierną jakość oraz barwę.

źródło: Benchmark
źródło: Benchmark

Gadżet nie na każdy portfel

OLED jest wciąż alternatywą dla telewizorów LCD. A to głównie przez wysoką cenę, jaką trzeba zapłacić za sprzęt. SAMSUNG – światowy lider sprzedaży telewizorów wprowadził na rynek nowe, wygięte modele OLED, które mają działać na zasadzie technologii IMAX. Nie stały się one jednak hitem na rynku, zatem firma przez pewien czas nie produkowałam kolejnych telewizorów. OLED wróciły do łask w 2015 roku – wówczas firma LD zaproponowała nowe modele.

źródło: FrazPC
źródło: FrazPC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *