DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu inteligentny dom poradniki

Klasyczne kotły gazowe i nowoczesna technologia

Tradycyjne piece na opał drzewny i węgiel wciąż rywalizują z kotłami gazowymi o palmę pierwszeństwa. Oba urządzenia do uzyskiwania ciepła ewoluowały na przestrzeni lat. Niewątpliwie ogrzewanie surowcami takimi jak węgiel oraz drewno jest dużo starsze niż wykorzystanie gazu. Ale nawet piece znajdujące się w domach jednorodzinnych mają komputery oraz systemy odprowadzania dymu i nadmiaru ciepła. Kocioł gazowy, to dużo prostsze z perspektywy użytkownika urządzenie.

grzejnik
źródło: https://pixabay.com/pl/grzejnik-ogrzewanie-grzejnik-p%C5%82aski-250558/

W czym pomagają nowinki techniczne?

Obsługa kotła na gaz ziemny lub płynny musi być banalnie prosta. To nie kocioł na paliwa stałe, które trzeba rozpalić, utrzymać temperaturę i używać rusztu by nie doprowadzić do wygaszenia bądź zbyt szybkiego spalania. Żeby uprościć i tak już banalne urządzenie trzeba się postarać. W nowoczesnych piecykach gazowych chodzi o czytelność ekranu LCD, w którym wybieramy podstawowe opcje zmiany temperatury i samej pracy kotła oraz jeden mniej typowy element. Chodzi o łatwiejsze niż dotychczas podłączenie do systemu solarnego. Jako, że kolektory słoneczne są coraz częstszym widokiem na dachach domów piecyk powinien potrafić współpracować z panelami słonecznymi tak by oszczędzać energię lub pobierać ją tylko z kolektora. W wakacje podczas mocnego natężenia słońca jest to możliwe. Ciekawie zapowiada się funkcja QuickTap, która ma oszczędzać naszą wodę i gaz. Poza tym urządzenia tej klasy nie mogą emitować dużej ilości spalin do atmosfery oraz pochłaniać surowiec grzewczy jak szalone. Ale o tych kwestiach technicznych trzeba rozmawiać z technikami i producentami kotłów gazowych.

Nie tylko dla domu

ciepło
źródło: https://pixabay.com/pl/globalne-ocieplenie-347499/

Piecyki gazowe ( sprawdź )są używane również w przemyśle. Każda firma używa obecnie jednego z surowców nie wymagających zewnętrznego wkładu pracy do ogrzewania wody oraz kaloryferów. Gaz jest obecnie najtańszy pod względem masowego wykorzystania. Do tego cenią go podmioty odpowiedzialne za zanieczyszczenie powietrza. Wybór nowoczesnego piecyka gazowego do firmy jest więc bardzo istotny pod względem oszczędności i ochrony środowiska (braku problemów ze strony BHP). Jeżeli mówimy o konwencjonalnym kotle gazowym musimy pamiętać by był uniwersalny. Takie modele nie sprawiają problemów przy podłączaniu do różnych kominów oraz wcześniej wspomnianych technologii pozyskiwania energii odnawialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.