DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ poradniki

Podgrzewamy wodę w domu z różnymi urządzeniami

Ciepła woda w tej części świata, to żaden luksus. Uzyskanie jej pomimo braku bojlera czy innych urządzeń kojarzonych z podgrzewaniem wody wcale nie jest niemożliwe – zastępują je podgrzewacze wody ( kliknij ). Niektórzy wręcz rezygnują z używania starszych metod na rzecz nowych urządzeń, które podnoszą temperaturę wody na bieżąco. Wśród nich znajdują się klasyczne kotły gazowe, do których przejdę później oraz bardzo ciekawie działające urządzenia montowane bezpośrednio na kran.

Podgrzewamy wodę na gazie

podgrzewacz
źródło: http://bi.gazeta.pl/im/3/10220/z10220143Q,Piecyka-nie-powinno-sie-montowac-nad-pralka–Opary.jpg

Zaraz po bojlerach (urządzenie do magazynowania i podgrzewania wody w łazience) najpopularniejszą metodą uzyskania ciepłej wody w domu jest użycie gazowego podgrzewacza przepływowego. Nie jest to skomplikowane urządzenie ani żadna rynkowa nowość. Od dobrych kilkudziesięciu lat pojawia się w mieszkaniach na całym świecie ponieważ bezpiecznie i wydajnie gospodaruje energią do uzyskania ciepłej wody. Firma Junkers to najbardziej znany producent tych urządzeń w skali światowej. W swojej ofercie ma kilka modeli, które cechują się różnymi cenami i możliwościami. Najdroższy model może podgrzać wodę z dokładnością do jednego stopnia Celsjusza. Zamknięta komora spalania, to rzecz coraz popularniejsza w związku z wieloma śmiertelnymi zatruciami czadem. W nowych piecykach takich zatruć się praktycznie nie odnotowuje. Ale starsze modele, które nie mają regularnych przeglądów mogą uwolnić śmiertelne opary, których nie wyczuje nawet najlepszy węch. Dlatego należy dbać o ogrzewanie gazowe i każdego roku poddawać je profesjonalnemu sprawdzeniu.

Ciepła woda bez centralnego ogrzewania

zlew
źródło:http://czasnawnetrze.pl/i/dz04MDAmaD04MDA=/6a40e9c3/36859-bateria_kuchenna_blanco_hot.jpg

Może się to wydawać dziwne gdy w domu nie ma żadnego bojlera lub gazowego podgrzewacza. Jest trzeci sposób na podgrzanie wody bezpośrednio podczas używania. Chodzi o zastosowanie przepływowego podgrzewacza na kran. To urządzenie jest niczym innym jak bezpieczną grzałką, która zapewnia temperaturę do maksymalnie 60 stopni Celsjusza. Podobną temperaturę osiągają piecyki gazowe. Jest to też średnia prawidłowa temperatura gdy chcemy rozpalić w piecu i uzyskać ciepłą wodę w bojlerze. Zainstalowanie takiego urządzenia jest bardzo kuszące. Możemy zrobić to w każdym miejscu gdzie jest kran. Nie potrzebujemy żadnego połączenia z ogrzewaniem centralnym. Należy jednak pamiętać, że takie urządzenie ma swoje ograniczenia. Wydajność jest jednym z tych ograniczeń. Nie uzyskamy stałej wysokiej temperatury, gdy woda będzie lała się w nieskończoność. Dlatego najlepiej instalować je przy zlewach kuchennych i łazienkowych zamiast w prysznicu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *