poradniki

Abonament telefoniczny uszyty na miarę

Era telefonów stacjonarnych w domach powoli dobiega końca. Coraz więcej rodzin mieszkających w domkach jednorodzinnych nie uwzględnia w swoich miesięcznych opłatach abonamentu za telefon stacjonarny. Każdy ma komórkę i płaci za siebie. To wygodna opcja ponieważ korzystamy z telefonu lub smartfona na swój sposób. A sposobów jest tyle co pakietów oraz usług oferowanych przez największe sieci komórkowe w Polsce.

Dla dziecka i młodzieży

dla malucha
źródło: https://pixabay.com/pl

Nie ukrywajmy, że w dzisiejszych czasach dziecko w wieku 8 lat niemal zawsze ma telefon komórkowy. To my jako rodzice jesteśmy za to odpowiedzialni. Chcemy mieć z nim kontakt gdy jest w szkole lub w domu u kolegi. Zobowiązujemy się dać mu możliwość dzwonienia do nas o każdej porze dnia. Tym samym najlepszy abonament dla osoby młodej to taki, który daje możliwość nielimitowanych rozmów. Młodzież woli internet oraz sms-y. Darmowy internet rozwiązuje wszystkie problemy ponieważ młodzi ludzie kontaktują się przede wszystkim poprzez portale społecznościowe. Dobra aplikacja do rozmów na takich portalach sprawia, że możemy pisać do siebie cały czas bez żadnych opłat. Ogranicza nas jedynie bateria.

Dla mamy i taty

Rodzice najbardziej skorzystają z pakietu umożliwiającego im nielimitowane połączenia oraz wiadomości tekstowe do siebie. Na takim pakiecie można wiele zaoszczędzić. Niektóre z usług pozwalają wybrać 2-3 osoby do całkowicie darmowego kontaktu w ramach abonamentu lub doładowania na kartę. Zwykle wybieramy dziecko, męża i mamę lub ojca by mieć z nimi stały kontakt. Tak naprawdę chodzi tutaj o darmowe połączenia dla pewnej grupy. Młode osoby szybko znajdują nowych kolegów, którzy mają telefonów w różnych sieciach przez co wydają pieniądze w rakietowym tempie. Stateczne osoby mające swoją rodzinę potrzebują tylko kontaktu z najbliższymi. Ze znajomym można zawsze pogadać na kawie lub zadzwonić od czasu do czasu.

Przeczytaj koniecznie:  Skąd czerpiemy inspirację do urządzania mieszkania?

Osoby starsze i zasada darmowych rozmów

klawiatura
źródło: https://pixabay.com/pl

Znam ludzi po 70-80 roku życia, którzy mają smartfona i świetnie sobie z nim radzą. Są to jednak wyjątki potwierdzające regułę, że niektóre nowe funkcje nie są po prostu potrzebne osobom w zaawansowanym wieku. Dlatego porównanie abonamentu na kartę ( tutaj ) dla osoby młodej i rodzica do takiego człowieka nie ma sensu. Najbliżej mu do dziecka z tego względu, że skorzysta przede wszystkim z rozmów. Nie będzie pisał smsów. Dlatego najlepiej wybrać abonament z telefonem z dużą klawiaturą i wyświetlaczem, który posłuży od rozmawiania i podstawowych funkcji takich jak budzik czy kalendarz. Taki abonament będzie tani i mało skomplikowany ponieważ zawarta jest w nim jedna usługa „darmowe rozmowy do wszystkich sieci”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *