DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu inteligentne technologie w domu inteligentny dom Łazienka zdrowy dom

Wiszący sedes i bezdotykowa spłuczka w nowoczesnym domu

W Japonii ubikacja ma więcej technologicznych nowinek i automatycznych funkcji niż pełna sprzętu AGD kuchnia. Nowoczesne muszę klozetowe, które znajdują się w ponad połowie azjatyckich gospodarstw domowych, posiadają funkcję mycia, podgrzewaną deskę oraz panel sterowania, który może posiadać swój własny wyświetlacz LCD. Właściwą nazwą tego urządzenia jest Washlet. Stworzenie takiej ubikacji w polskich warunkach jest możliwe, ale trendy i wymagania współczesnego klienta w Europie są zgoła inne.

spłuczka z wieloma funkcjami
źródło: http://foter.com/

Wisząca miska ustępowa – design i higiena

sedesy, podwieszana muszla
źródło: https://pixabay.com/

Stojące miski WC to klasyczne i najtańsze modele, które mają kilka istotnych wad. Nowoczesna konstrukcja miski stojącej jest bardziej obudowana. Natomiast dawne formy produkowane do dzisiaj posiadają zakamarki, w których zbiera się kurz. Utrzymanie idealnej higieny w łazience przy stojącym WC jest trudniejsze niż przy modelu wiszącym. Prosta konstrukcja reprezentowana przez sedesy wiszące pozwala zachować większą higienę przy podłodze (kliknij). Estetyk takiego sedesu stoi na najwyższym poziomie. Należy pamiętać, że montaż tego WC wymaga stelaża do zabudowy. Spłuczka również jest nietypowym elementem konstrukcyjnym, który może znajdować się w różnych konfiguracjach. Zwykle montowana jest dokładnie nad miską ustępową na górnej części stelaża.

Spłuczka bezdotykowa w prywatnej łazience

System bezdotykowego spłukiwania wody jest stosowany komercyjnie w ubikacjach dużych supermarketów, biurowców i nowoczesnych urządów państwowych. Inwestycja w spłukiwanie bezdotykowe jest coraz bardziej opłacalna. Ceny przestały dublować koszt instalacji sedesu a same urządzenia, są kompatybilne nawet z tanimi modelami misek ustępowych. Dom przyszłości nie może obejść się bez tego ekologicznego i bardzo zdrowego rozwiązania. Podstawową funkcją spłuczki bezdotykowej jest odczytywanie ruchu zbliżenia dłoni do czujnika podczerwieni. Działa on w odległości 40-60 centymetrów. Zasilany jest baterią 9V, która współpracuje z drugą baterią 6V, która odpowiada za system spłukiwania. Wewnątrz bezdotykowej spłuczki znajdują się czujniki, które monitorują ilość spłukiwanej wody. System pozwala skutecznie oszczędzać wodę oraz chroni nas przed kontaktem z przeróżnymi bakteriami zostawianymi przez domowników i gości.

łazienka z podwieszanymi sedesami w rzędzie
źródło: https://pixabay.com/

Podniesienie higieny oraz zautomatyzowanie działania urządzeń sanitarnych w łazience nie wymaga kupowania japońskiego sedesu i obsługi skomplikowanego sterownika. Wystarczy wymienić sedes na podwieszany a spłuczkę zamienić na automatyczną wykrywającą zbliżenie dłoni. Taka ubikacja będzie nie tylko znacznie zdrowsza, ale i nowoczesna nawet za kilkanaście lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *