bezpieczny dom ekologia i oszczędność w domu poradniki

Tanie meble z portali aukcyjnych – na których nie warto oszczędzać?

Nie tylko o podłodze, ścianach i dachu myślimy w kontekście długofalowej inwestycji, ale również o jego umeblowaniu. Zawartość opakowania, jakim są meble w pokojach, kuchni i armatura łazienkowa zostaje z nami zwykle na lata. Jeżeli pozwala na to sytuacja materialna, zmiana umeblowania następuje zwykle co kilka lat. Znudzeni aranżacją pomieszczenia szukamy odmiany. Tanie meble z portali aukcyjnych kosztują mniej niż te z popularnego marketu Ikea. Na które z nich powinniśmy uważać, by nie okazało się, że zainwestowaliśmy w sezonowy przedmiot odpustowy?

Strzeż się tych mebli w salonie!

meble
źródło: https://pixabay.com/


Nie ma większego siłacza w salonie od regału na książki. Ten niezbędny w każdym salonie mebel ma ciężkie życie, ponieważ nie może ugiąć się pod naporem dziesiątek kilogramów makulatury a w dawnych czasach porcelany, szkła i innych pokazowych bibelotów. Tanie regały z portali aukcyjnych charakteryzują się nie najgorszym wykonaniem, ale wierzcie mi, że stan wizualny kłamie. Leży jakość płyty i prawidłowe wykonanie otworów montażowych. Najgorzej wypada jednak docięcie, które później przekłada się na problemy z utrzymaniem pionu, przechylaniem się regału i jego główną funkcją, czyli nośnością. Uważajcie na tanie regały! Drugim z mebli jest sypialniana komoda. Jeżeli śpicie w salonie, to pewnie macie ją w pobliżu. Tanie komody mają tragicznie wykonany montaż frontów, który psuje się po paru wyciągnięciach szuflady. Zawsze inwestujcie w droższe i markowe komody, by oszczędzić sobie złości z powodu odpadającego przedniego panelu mebla.

Tanie szafki pod umywalkę

Zestaw szafki pod umywalkę ze wbudowaną już umywalką może kosztować od 119 (zwykle promocyjna cena) do 1199 złotych. Tańsza opcja zawiera naprawdę filigranową umywalkę, która nie nadaje się do korzystania przez osoby dorosłe. Szczególnie mężczyźni będą narzekać na małą przestrzeń. Najgorsze są jednak kuszące ceny szafek, które w sieci potrafią kosztować po 59 złotych za sztukę. Stajemy przed tą samą sytuacją co w przypadku regału. Masa umywalki to pierwsza kwestia, którą należy uwzględnić. Natomiast drugą jest źle zaprojektowane wcięcie i brak przeszlifowania wielu elementów. Tania łazienkowa szafka pod umywalkę nie jest szczytem marzeń. Nazwałbym ją ostatecznością na kilka tygodni, aż do wypłaty.

Stelaż do łóżka

stelaż
źródło: https://pixabay.com/


To materac jest najważniejszy w łóżku i wygodzie snu. Tak powie wam każdy „specjalista”, ale nie uwzględni tego, że miernej jakości stelaż może spowodować jego odkształcanie lub nie wytrzymać ciężaru pasażera. Największą pomyłką, z jaką spotkałem się w sklepach internetowych z tanimi meblami, były stelaże w cenie poniżej 100 złotych. Były to także szerokie stelaże o wymiarach 140 na 200 cm. Jego cechą, wg producenta jest hipoalergiczność i bardzo wytrzymały materiał. Sosna nigdy nie będzie lepszym drewnem od dębu, orzecha lub olchy. Producent takiego mebla nie powinien bać się dać więcej niż 3 lata gwarancji na swój wyrób.

Taniocha z allegro i innych portali dla domorosłych handlarzy może zmylić nawet wytrawnego designera, który szuka mebli pod wymianę stylu w swoim salonie lub sypialni. W końcu na czymś warto przyoszczędzić, by inny element kupić droższy i bardziej stylowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.