DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ nietypowy dom poradniki

Fototapeta na drzwi, grzejnik i meble

Współczesne projekty mieszkań dyktują nowe trendy, które stawiają na wprowadzanie kolorów łączonych w pary i przełamujące zwykle białe lub kremowe ściany. W pomieszczeniach charakterystyczny jest minimalizm. Nie za wiele mebli i w miarę dużo pustej przestrzeni do przemieszczania się. Nowym trendem jest wykorzystanie zapomnianej fototapety, która zamiast oklejać ściany, trafia na przykład na szafę, maskując ją przed światem i dając całkowicie nowy detal cieszący oko. Jak jeszcze można wykorzystać fototapetę do uatrakcyjnienia lokum?

Drzwi do „Mordoru”

fototapeta
źródło: http://foter.com/

Wiedzieliście, że w stolicy znajduje się teren przeznaczony tylko dla firm związanych z marketingiem i reklamą, który nazywany jest „Mordorem”? Kraina stworzona przez J.R.R. Tolkiena to stolica wszelkiego zła, plugastwa oraz miejsce, w którym umiera wszelka nadzieja. W korporacji bywa podobnie, dlatego projektanci wnętrz robią wszystko, by „trybiki” miały, jak najlepsze warunki do pracy a przestrzeń ich otaczająca, była radosna. Biura korporacji to najlepsze miejsce do czerpania inspiracji w projektowaniu ciekawych wnętrz. Tamtejsze wykorzystanie fototapety podchodzi pod majstersztyk. Szczególnie ciekawe jest użycie jej na drzwiach. Dokładnie mówiąc, jest to naklejka elektrostatyczna lub okleina termoplastyczna. Niezwykle popularne są fotorealistyczne okleiny przedstawiające stare uliczki miast lub imitujące wejście do ogrodu. Koszt zakupu okleiny w wymiarze 150 cm na 70 cm w wersji samoprzylepnej to 120-140 złotych. Za rozmiar 200 cm na 90 cm zapłacicie 50 złotych więcej.

Stylowe ukrycie grzejników

Grzejnik pionowy jest dosyć drogim gadżetem dekoracyjnym dla nowoczesnych mieszkań. W porównaniu do klasycznego grzejnika pokojowego kosztuje dwa razy więcej. Jeżeli mieliście problem z ukryciem nieestetycznych grzejników w salonie, to nie musicie wydawać na ich wymianę kroci. Okleina termoplastyczna jest rozwiązaniem tego problemu. Oryginalne okleiny z symbolem CA-1170 są odporne na wysokie temperatury i wystarczająco grube, by nie zniszczyć się przy pierwszym lepszym kontakcie fizycznym. Samodzielne oklejenie kaloryfera wymaga pomocy drugiej osoby. Jedna musi naciągać i odklejać okleiną, natomiast druga wypychać bąbelki powietrza, które podchodzą pod zbyt szybko naklejaną folię. Najtańszym sposobem na zakrycie kaloryferów, jest wykorzystanie jednolitej okleiny papierowej o gramaturze 200 g. Natomiast najdłużej wytrzyma fototapeta lateksowa i winylowa.

Przeczytaj koniecznie:  Dzierżawa czy kupno zbiornika LPG – co się bardziej opłaca inwestorowi?

Młodzieżowa szafa i blat biurka

poczekalnia
źródło: http://foter.com/

Marnej jakości okleiny mogą zostawiać na meblach klei, który nie uszkodzi ich powierzchni, ale będzie trudny do usunięcia. Dlatego, zanim zaczniecie zamawiać fototapety na meble, nie celujcie w budżetowe, tanie naklejki z papieru o gramaturze poniżej 160 g. Oklejenie szafy w pokoju młodego człowieka to świetny pomysł na wprowadzenie do niego odświeżenia, bez konieczności ciągłej zmiany koloru ścian czy nawet naklejaniu kolejnych plakatów. Wszyscy dobrze wiemy, że co 5-6 lat młody człowiek potrzebuje zmiany w swoim otoczeniu. Jego zainteresowania sprawiają, że środowisko, w którym przebywa, potrzebuje odświeżenia. Oklejenie szafy fototapetą z obrazem nawiązującym do jego zainteresowań, będzie świetnym prezentem, który możemy zafundować mu bez okazji. Tymczasem oklejenie blatu biurka jest uniwersalnym sposobem na wprowadzenie odświeżenia w swoim stanowisku pracy i rozrywki. Folia z nadrukiem na biurko może być nawet niskiej jakości, ponieważ rekomenduję dodatkowe pokrycie blatu biurka szklaną podkładką. Hartowana szyba na blat biurka zapobiegnie niszczeniu oraz blaknięciu nadruku. Jej jedyną wadą jest odznaczanie odcisków palców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *