Ogrzewanie i klimatyzacja

Jak oszczędzać na zużyciu energii?

RWE dla gospodarstw domowych proponuje dwa standardowe produkty, które polegają na wniesieniu opłaty stałej za prąd. Do produktów tych należą taryfy: Najprostsza dla Ciebie i Najprostsza Dzień i Noc. Taryfa Najprostsza dla Ciebie oznacza stałą cenę energii elektrycznej przez całą dobę. Jeżeli rytm życia sprawia, że zużywasz energię elektryczną w różnych cyklach doby, produkt Najprostsza dla Ciebie pozwoli komfortowo zużywać energię bez względu na porę dnia czy nocy. Opłata stała za prąd w tej taryfie wynosi 0,3397 zł/kWh (0,2762 zł netto).

Opłata stała za prąd zmniejsza koszty zużycia energii elektrycznej
Opłata stała za prąd zmniejsza koszty zużycia energii elektrycznej

Taryfa Najprostsza w Dzień i Noc wprowadza dwie stawki w dzień i w nocy. Jest to również opłata stała za prąd, ale umożliwiająca rozliczenie zużywanej energii w dwóch strefach czasowych. Ta taryfa jest korzystna dla klientów, którzy prowadzą nocny tryb życia, posiadają piece akumulacyjne albo bojlery do podgrzewania wody. Mówiąc krótko, taryfa ta jest najbardziej opłacalna dla tych, którzy więcej energii elektrycznej zużywają w nocy.

Opłata stała za prąd w porze nocnej może znacząco obniżyć koszty zużycia energii
Opłata stała za prąd w porze nocnej może znacząco obniżyć koszty zużycia energii

Opłata stała za prąd w porze dziennej jest droższa i wynosi 0,3601 zł/kWh (0,2928 zł netto), natomiast w porze nocnej wynosi 0,3188 zł/kWh (0,2592 zł netto). Opłata stała za prąd w strefie dziennej obwiązuje w godz. 6:00-13:00 i 15:00-22:00, a w strefie nocnej w godz. 22:00-6:00 i 13:00-15:00. Więcej informacji na temat zmniejszenia kosztów zużycia energii elektrycznej i opłat stałych za prąd dla gospodarstw domowych można znaleźć na stronie internetowej RWE – opłata stała za prąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.