OGRÓD ogrody i trawniki szklarnie/ogrody zimowe

Ciepło i ekologicznie

Zbiornik 2300l AmerigasZima zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze przymrozki za nami. Dni stają się krótsze, a noce dłuższe. Z szafek musimy wyciągnąć ciepłe płaszcze, buty, czapki i szaliki. A najbardziej odczuwamy zimę, gdy przychodzi nam rachunek za ogrzewanie i trzeba sięgnąć do portfela. Och, jak wtedy bardzo odczuwamy skutki zimna! Brr… Jeśli jednak zależy nam na tym, by mieć dom ciepły i tani w utrzymaniu, możemy zamontować instalację zbiornikową na gaz LPG. Dlaczego warto ogrzewać dom skroplonym gazem płynnym?

Zalety stosowania gazu skroplonego

Ogrzewanie LPG
Naziemny zbiornik z gazem LPG

Gaz płynny może zasilać urządzenia systemu centralnego ogrzewania. Za pomocą LPG możemy ogrzać dom, podgrzać wodę czy gotować na kuchni. Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie gazem LPG? Pierwszy argument na pewno przekona miłośników przyrody i ekologii. Skroplony gaz to paliwo ekologiczne, nietoksyczne. Może być stosowane na obszarach chronionych, bo podczas spalania nie dymi i nie powoduje powstawania trujących gazów. Nie zagraża również glebie ani wodom gruntowym. Po drugie, LPG to gaz płynny, dostępny, łatwy do transportu i magazynowania. Ze względu na to, że jest to paliwo mobilne, można je zastosować nawet w miejscach trudno dostępnych, gdzie nie ma możliwości, by użyć inne źródła energii.

Gaz płynny ze zbiornika
Gdy dysponujemy miejscem na działce, zbiornik naziemny jest najlepszym rozwiązaniem.

Masz już pompy grzewcze albo system solarny? Nic nie szkodzi! Możesz zainstalować ogrzewanie LPG, które jest kompatybilne i świetnie się sprawdza jako zapasowe źródło energii. Do tej pory nie jesteś przekonany, czy warto zdecydować się na instalację zbiornikową LPG? Jeśli weźmiesz pod uwagę koszty ogrzewania LPG, od razu się przekonasz, że jest to opcja tańsza, bardziej wydajna i ekologiczna niż wykorzystanie np. oleju opałowego. LPG ma właściwości bardzo podobne do gazu ziemnego, dlatego urządzenia nim zasilane można bez większych problemów przełączyć na gaz ziemny. Poza tym LPG jest wydajny, ma dobrą wartość kaloryczną i wszechstronne zastosowanie – korzystając z niego, można gotować, grillować, piec, oświetlać, ogrzewać. Butle z gazem LPG do ogrzewania to rozwiązanie wydajne, czyste, tanie i bezpieczne! LPG sprawdzi się idealnie nie tylko w domu, ale też podczas campingów i wycieczek, jako ogrzewanie tarasu, szklarni czy domku letniskowego. Sprawdź koszty ogrzewania gazem płynnym i przekonaj się, że LPG to wysoce wydajne paliwo grzewcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *