DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ nietypowy dom poradniki

Ozdabianie domu na Halloween w Polsce

Święto zmarłych jest w Polsce ważnym kościelnym i duchowym wydarzeniem, które obchodzone jest z dużą dozą nostalgii i spokoju. Brak w nim zachodniego szaleństwa, imprezowego klimatu i radości. Dlatego też wydarzenia pokroju Halloween nie przyjęły się u nas w szerokim mniemaniu, a jedynie pozostały w kulturze młodych ludzi, jako imprezy wieczorne poprzedzające dzień wszystkich świętych. W tym czasie ozdabia się dom, by stworzyć lepszą atmosferę do zabawy, dla przyjaciół przebranych za przeróżne postaci z horroru. Jak tanio i efektywnie ozdobić mieszkanie na Halloween?

Czerń i światła

Stworzenie mrocznego nastroju jaskini lub domu strachów jest możliwe tanim kosztem. Wystarczy zakupić czerwone i białe światełka LED oraz skombinować jak najwięcej czarnych prochowców i innych materiałów, o jak najgłębszej czerni. Zakrywamy nimi meble, a światełka ustawiamy za meblami tak, by stworzyć kontur przedmiotu. Przy wyłączonym świetle stworzymy ciekawy efekt i nie stracimy przy tym mebli z powodu ciemności, która spowoduje niejeden wypadek z udziałem gości. Delikatne światło diod można wykorzystać również pod kanapą i na karniszach. Zmieńcie zasłony na jak najciemniejsze, a na stole połóżcie czarne obrusy lub zostawcie je bez nakrycia.

Kup dynie na lampion

warzywa
źródło: https://pixabay.com/

Dynia w warzywniaku kosztuje około 6 złotych za kilogram. Duża dynia, z której można wykonać straszny lampion, powinna ważyć około 2,5-5 kilogramów. Z takiego warzywa zostaje mnóstwo miąższu, który jest smaczny i pożywny. Polecam zupę krem z dyni z dodatkiem imbiru, kurkumy i czosnku – super rozgrzewające i zdrowe danie. W cenie około 30 złotych plus trochę waszej pracy otrzymacie najpopularniejszy gadżet imprezy Halloween. Poza tym najecie się do syta.

Trochę starych przedmiotów z ogrodu

Wazony ogrodowe i stylizowane doniczki to genialny przedmiot do stylizacji mieszkania, które ma przypominać nawiedzony dom. To samo można powiedzieć o starej miotle z gałęzi. Jeżeli macie takie przedmioty w ogrodzie, to powinniście czym prędzej wyczyścić je i ustawić albo przed drzwiami wejściowymi, albo w salonie, w którym odbędzie się zabawa. Z dużych wazonów można stworzyć źródełka ze sztuczną krwią lub włożyć do nich cukierki.

Niezawodny papier

maskotka
źródło: https://pixabay.com/

Stworzenie papierowych dekoracji wymaga poszperania w internecie, ale gwarantuję, że ich koszt będzie bardzo niski. Sztuczna pajęczyna z białej włóczki, skaczące pająki i nietoperze z papieru są warte spędzonych przy pracy minut. W połączeniu z powyższymi pomysłami na stylizację Halloween będą się bezbłędnie uzupełniać. Zapłacicie za nie niewiele, a efekt będzie lepszy niż wypożyczane akcesoria i stroje. Swoją drogą świetną zabawą jest także tworzenie strojów na Halloween na własną rękę. Wypożyczenie kostiumu to koszt od 80 do nawet 500 złotych za noc. Dużo taniej wychodzi stworzenie własnej stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.