OGRÓD ogrody i trawniki rośliny rośliny doniczkowe rośliny ogrodowe werandy i balkony

Urocze kwiaty werbeny

Urocze kwiaty werbenyPoszukujący niezawodnej, długo kwitnącej rośliny, prawdziwego lidera wśród ogrodowych jednorocznych piękności, nie muszą już gorączkowo rozglądać się po sklepach i centrach ogrodniczych. Oto nasza propozycja – roślina z ładnymi kwiatami o różnorodnych barwach, z rozrzutnością zdobiąca się w ich koszyczki, a w dodatku łatwa do pielęgnacji. Werbena kilka lat temu wróciła do łask miłośników roślin. Może odświeżyć swoją obecnością wiele aranżacji balkonowych i rabatowych. Spróbuj rozsmakować się w urodziwych kwiatach i przekonaj się, że werbena może stać się ozdobą ogrodu!

Aranżacje z werbeną w roli głównej

Werbena w zestawieniu z petuniami.
Werbena w zestawieniu z petuniami.

Łakome na słoneczne ciepło werbeny, zachwycające gęstymi baldachami kwiatów i delikatnie wyciętymi liśćmi, należą do tych roślin kwitnących, które bez trudu odsuwają sąsiadów na drugi plan. Wspaniałe, kwitnące bez przerwy od czerwca do pierwszych mrozów werbeny pokazują, co potrafią. Niezależnie od tego, czy mają pędy wyprostowane, czy zwisające, występują w aranżacjach z innymi gatunkami jednorocznymi lub samodzielnie.

Paleta barw kwiatów ogrodowych odmian werbeny jest bogata: od koloru niebieskiego, przez mocne odcienie fioletu, czerwieni, przez tony różowe i pastelowe, do koloru białego. Są także odmiany wielobarwne z jasnym oczkiem, a także różnobarwnymi płatkami. Formy zwieszające pędy szczególnie efektownie prezentują się na balkonie lub tarasie. W balkonowych skrzynkach werbeny mogą rosnąć także samodzielnie, zwłaszcza gdy ich kwiaty zdobią się w mocne, czyste kolory.

Werbena o mocnej niebieskiej barwie kwiatów.
Werbena o mocnej niebieskiej barwie kwiatów.

Werbeny można łączyć w kompozycje z petuniami, lobeliami, pelargoniami, a także z begoniami. Werbeny, posadzone w pojemniku razem z wysokopienną lantaną lub fuksją, utworzą u stóp wysokiej rośliny bujnie ukwiecony kobierzec. Można pokusić się o poprowadzenie samej werbeny w formie drzewka. Taka roślina, ustawiona w słonecznym miejscu na balkonie lub tarasie, będzie w okresie kwitnienia atrakcyjnym okazem przyciągającym wzrok domowników i gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *