Biuro Meble

Biurko z regulowaną wysokością blatu – jak wybrać idealne?

Ergonomia miejsca pracy to kwestia priorytetowa nie tylko dla pracowników biurowych, którzy wiele godzin dziennie spędzają w pozycji siedzącej, przy komputerze, ale także dla uczniów, coraz więcej czasu poświęcających nauce. Dobre oświetlenie, staranny dobór mebli oraz zgodne z normami BHB ustawienie monitora to gwarancja, że nasz kręgosłup nie będzie podatny na zwyrodnienia, a wzrok nie ulegnie gwałtownemu pogorszeniu. Biurko z regulowaną wysokością spełnia wszelkie wymogi bycia takim właśnie starannie dobranym meblem, który może dodatkowo stanowić bardzo atrakcyjny wizualnie element wystroju wnętrza.

Spis treści

Biurko regulowane – mebel maksymalnie zindywidualizowany

Nowoczesne meble biurowe łączą w sobie elegancki design i wyjątkową funkcjonalność. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, równie dobrze sprawdzają się w open space jak i w pokoju dziecięcym. Zgodnie z zaleceniami BHP stanowisko pracy powinno być tak zorganizowane, żeby nie trzeba było zmieniać pozycji ciała, kiedy sięga się do rozmaitych urządzeń biurowych – klawiatura komputera, drukarka czy skaner powinny stać w zasięgu ręki. W przypadku zwykłych biurek, bez możliwości regulacji wysokości blatu, jest to mało wykonalne. Ergonomiczne biurko z regulowaną wysokością pozwala tak ustawić wszystkie parametry, żeby nawet najdłuższe „siedzenie przy biurku” nie odbijało się negatywnie na zdrowiu i samopoczuciu.

Maksymalnie wygodne stanowisko pracy to nie tylko komfort fizyczny i psychiczny, ale także większa wydajność intelektualna i mniejsza tendencja do ciągłego odrywania się od obowiązków. Warto pamiętać, że najbardziej ergonomiczne modele regulowanych biurek umożliwiają także regulację wysokości szuflady czy półek. Takie maksymalnie zindywidualizowane meble pozwalają stworzyć przyjazne środowisko pracy albo nauki, w którym można uzyskać maksymalną wydajność w najkrótszym możliwym czasie. Jeśli jednak przyjdzie nam się mierzyć z jakimś skomplikowanym zadaniem, także nie będziemy czuli się przemęczeni i zdemotywowani.

Biurko rosnące razem z dzieckiem

Jeśli chcemy uczynić biurko z regulacją wysokości centralnym elementem wystroju pokoju dziecięcego, warto wybrać model o najwyższych walorach estetycznych oraz możliwie dużej liczbie funkcjonalności. Regulowane biurko to mebel na lata. Nie bez powodu mówi się, że to mebel rosnący wraz z dzieckiem. Możliwość wieloletniego użytkowania biurka równoważy jego – na pozór – wygórowaną cenę. Zwróćmy uwagę: kiedy dziecko zaczyna gwałtownie rosnąć, wymiana biurka jest konieczna co kilka lat, a bywa, że i co rok. Nowoczesne biurko z regulowanym blatem wystarczy ustawić w najbardziej pożądanej pozycji i cieszyć się meblem idealnie dopasowanym do wzroku i postury dziecka. Tylko takie biurko, wraz z dobrze dobranym krzesłem, zapobiegną rozwojowi wad postawy oraz kłopotom z tzw. krótkowzrocznością szkolną, czyli zaburzeniami wzroku związanymi m.in. z nieprawidłowo zorganizowanym miejscem pracy.

Przeczytaj koniecznie:  Dywan shaggy - dlaczego warto go mieć?

Aranżacja na miarę XXI wieku

Biurka z regulowaną wysokością to meble projektowane zgodnie z zasadami designu w stylu hi-tech. Jeśli nie jesteśmy wielbicielami mebli tradycyjnych, lepiej czujemy się w przestrzeni na wskroś nowoczesnej, biurka o „kosmicznej” stylistyce oraz niebagatelnej kolorystyce na pewno zaspokoją nasze potrzeby estetyczne. Widoczne gołym okiem, starannie dobrane oraz perfekcyjnie zmontowane, elementy konstrukcyjne czynią nowoczesne biurka z regulacją wysokości naprawdę atrakcyjnymi wizualnie meblami. Dobrze dobrane biurko będzie stanowiło centralny element aranżacji pokoju dziecięcego czy gabinetu. To do niego trzeba teraz będzie dobrać pozostałe meble – najlepiej, żeby i one wpisywały się w stylistykę hi-tech.

Wyborowi biurka z regulowanym blatem warto poświęcić sporo czasu. Liczba modeli dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy, ale kiedy już znajdziemy model odpowiadający potrzebom swojego właściciela, odczujemy nieukrywaną satysfakcję z dokonanych zakupów. Tak, nowoczesne regulowane biurko to mebel równe ergonomiczny, co atrakcyjny wizualnie.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.unique-meble.pl – producentem unikatowych mebli biurowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *