Usługi dla domu

Porządki w domu. Kiedy potrzeba pomocy specjalistów?

Utrzymanie czystości w domu jest wyzwaniem dla każdego, komu na niej zależy. Nawet najbardziej regularnie wykonywane porządki domowe nie gwarantują nam utrzymania w idealnej czystości wszystkich elementów wyposażenia. Bieżące czyszczenie i sprzątanie zwykle ogranicza się do wytarcia kurzu z mebli, trzepania czy odkurzania dywanów i mycia podłóg. Nawet najlepszy odkurzacz nie jest w stanie zapewnić nam czystości na dłużej niż kilka dni, a w przypadku, gdy w domu są dzieci lub zwierzęta – na kilka godzin. Wszyscy wiemy, że częste odkurzanie dywanów i tapicerowanych mebli także nie uchroni ich przed brudem, plamami czy gromadzeniem się w nich kurzu i roztoczy. Dlatego też raz na jakiś czas podejmujemy wyzwanie w postaci „większych porządków”.

Zwykle dzieje się to przed świętami lub rodzinnymi uroczystościami, czasem tradycyjnie porządki wiążemy z kolejnymi porami roku – tak jak miało to miejsce w przeszłości. Wiosenne czy wiosenne domowe porządki to doskonała okazja właśnie do bardziej skrupulatnego czyszczenia wykładzin, tapicerki meblowej czy dywanów. Możemy zająć się tym sami, ale nie mamy gwarancji efektu, szczególnie, gdy nasz dywan lub inne elementy wyposażenia domowego codziennie zmagają się z takimi wyzwaniami jak sierść zwierząt, plastelina, rozlane napoje lub inne niespodzianki…

Profesjonalne usługi prania dywanów

To doskonała opcja dla wszystkich, którzy 2-3 razy w roku chcieliby mieć profesjonalnie i dokładnie wyczyszczony dywan, wykładzinę czy tapicerowane meble.  Brudny dywan staje się nieestetyczny, lepki i nieprzyjemny w dotyku. Nie pomoże mu wówczas zwykłe odkurzanie czy nawet wytrzepanie, potrzebne jest profesjonalne pranie. Pranie dywanów i wykładzin to dziś usługa dość powszechnie oferowana, o niewygórowanych cenach, a z pewnością – bardzo przydatna nie tylko mieszkańcom dużych miast.  Profesjonalne usługi prania dywanów można zamówić w każdym zakątku Polski. Do wyboru mamy dwie opcje: albo wyszukujemy pralnie dywanów i dostarczamy do niej dywan czy wykładzinę lub – prościej – zapraszamy specjalistów bezpośrednio do domu. Dzięki wykorzystywanemu przez nich profesjonalnemu sprzętowi i środkom piorącym, szybko i bezstresowo – a przede wszystkim – bez ogromnego nakładu pracy, odzyskujemy piękne i czyste dywany, wykładziny czy tapicerki. Jest to nie tylko wygoda, ale i gwarancja skuteczności znacznie większej niż przy samodzielnej walce z plamami i zanieczyszczeniami za pomocą domowych sposobów.

Czyszczenie mocno zabrudzonych wykładzin i dywanów

Plamy, trwałe zabrudzenia, ślady po napojach, czekoladzie itp wymagają zastosowania odpowiednich środków chemicznych, ale także wiedzy, które wykładziny, dywany czy tapicerki mogą być chemicznie czyszczone a które nie. Jakie środki będą skuteczne, ale bezpieczne dla danej tkaniny. Dobór właściwych metod i środków czyszczenia gwarantuje nam nie tylko najlepszy efekt, ale również bezpieczeństwo. Profesjonalista ma doświadczenie oraz dysponuje właściwymi środkami, które może zastosować do wywabienia konkretnej plamy, bez uszczerbku dla materiału. Nie musimy obawiać się zniszczenia dywanu, wykładziny czy tapicerki poprzez  odbarwienia, utratę miękkości, a w efekcie – utratę estetyki danego materiału. Dlatego mocno zabrudzone wykładziny czy dywany warto powierzyć profesjonalistom, dzięki czemu dłużej będziemy się cieszyć pięknymi i w pełni wartościowymi dywanami, wykładzinami czy meblami.

Pranie kanap, sof i foteli

Pranie tapicerowanych mebli to dodatkowe wyzwanie – nie tylko ze względu na dobór odpowiednich środków czyszczących, ale przede wszystkim ze względu na samą specyfikę przedmiotów. Szczególnie ważne jest, by prane meble nie nasiąkły wodą, co może spowodować ich trwale uszkodzenie, a w efekcie – brak przydatności do użycia. Poza tym meble tapicerowane wchłaniają nie tylko brud, roztocza, dym, ale i inne zapachy, które znacznie trudniej z nich  wywabić niż z dywanu.

Warto pamiętać, że skuteczne pranie tapicerki meblowej  eliminuje brud i niepożądane zapachy, a nie tylko powierzchownie je maskuje. Czyszczenie powierzchniowe natomiast jest takim właśnie maskowaniem i „upychaniem” brudu w głębsze warstwy sofy czy fotela. Na dłuższą metę nie tylko jest to nieopłacalne, ale też niekorzystne z przyczyn zdrowotnych i estetycznych. Częste pranie powierzchniowe szybko zniszczy tapicerkę, nie dając pełnego efektu czystości i świeżości. Lepiej więc prać kanapy, sofy i fotele rzadziej, ale dokładnie i przy pomocy profesjonalisty.

Najczęściej wykonywane metody prania

Czyszczenie dywanów może odbywać się zarówno na sucho jak i na mokro. Właściwą metodę dobiera specjalista po zapoznaniu się z rodzajem materiału do czyszczenia oraz rodzajem zabrudzeń.

W przypadku kanap i foteli stosuje się najczęściej prania ekstrakcyjne, polegające na wtarciu preparatu czyszczącego szczotką, a następnie  wyssaniu go razem z brudem specjalnym odkurzaczem ekstrakcyjnym. Inną metodą jest pranie gorącą pianą lub ozonowanie, które dodatkowo usuwa z tapicerki alergeny i daje komfort prawdziwie głębokiej czystości.

W przypadku dywanów i wykładzin dywanowych rozróżnia się dwie podstawowe metody prania – na sucho i na mokro. Każda z nich ma swoje zalety i zastosowanie, dlatego też przed wyborem metody warto porozmawiać ze specjalistą, w celu doboru odpowiedniej z nich – zarówno do rodzaju wykładziny, zabrudzeń, jak i charakteru użytkowania czyszczonej powierzchni. Obie metody są dość szybkie, ale po praniu na mokro dywan czy wykładzina potrzebują czasu, by wyschnąć. Nie zawsze też obie metody będą równie skuteczne – zależy to od rodzaju zabrudzeń i materiału, który przeznaczony jest do czyszczenia.

Jeśli więc planujemy poważniejsze  wiosenne porządki i mamy do czyszczenia dywany, wykładziny i tapicerki, warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy dobiorą odpowiednią metodę i środki. Dzięki temu odzyskamy czyste, świeże i niezniszczone kanapy, fotele dywany i wykładziny. Wybierając pralnię lub firmę oferującą usługi prania dywanów i tapicerki, poza ceną, dobrze jest także sprawdzić rekomendacje klientów oraz gwarancję samego usługodawcy, aby nie narazić się na nieprzyjemne niespodzianki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.