Dom zdrowy dom

Przegląd domków w górach tuż przed sezonem

w górach
źródło: https://pixabay.com/pl/

Południe polski już w grudniu zaczyna być oblegane przez turystów szukających pierwszego śniegu na stokach oraz atmosfery, która panuje w miasteczkach. Tradycją jest wynajmowanie domku w górach wykonanego klasyczną metodą z bali drewnianych. Swoją drogą domki z drewna zaczynają być popularne także w nowoczesnym budownictwie na terenie całego kraju. Drewniane bale w połączeniu z solidnymi fundamentami zapewniają równie wysokie bezpieczeństwo co pustaki. Oprócz tego kosztują dużo mniej a cały dom może zostać postawiony w około 1 miesiąc.

Typowe wyposażenie górskiego domku

telewizor
źródło: https://pixabay.com/pl/

Czterdziestocalowy telewizor LCD w górskim domku, może zabrzmieć trochę sarkastycznie. Prawda jest taka, że elektronika i wygoda, to coś za co płacimy i element wypoczynku wielu ludzi. Jeżeli ktoś szuka domku w środku lasu bez wody, elektryczności i małym kominkiem myślę, że znajdzie taką ofertę. Ale większość ludzi wybierających się w sezonie zimowym w góry szuka miejsca wypoczynku, w którym wszystko jest na miejscu. Dlatego zarówno telewizor jak i internet powinny być częścią takiego mieszkania turystycznego. Wyposażenie AGD w postaci lodówki, pralki, kuchenki mikrofalowej oraz płyty grzewczej to także standard. Łazienka na pewno nie może być bliska warunkom polowym. Wymagania obejmują zwykle prysznic i wannę. Wszelkie hydromasaże i jakuzzi dostępne są w hotelach SPA a nam przecież zależy na domku z drewna nie wielkim hotelu przepełnionym ludźmi.

Atrakcje, których nie mamy w domu

w górach
źródło: https://pixabay.com/pl/

Po to jedziemy do domku letniskowego bądź całorocznego domku w górach (  sprawdź ) by doświadczyć klimatu i atrakcji, których nie mamy u siebie. Rzeczy, których oczekują przyjezdni, to między innymi kominek w salonie klasycznie opalany drewnem. Tworzy klimat oraz daje dodatkowe ciepło w czasie dużych mrozów. Pomimo wszelkiej wygody chcemy mieć kominek by nie być skazani na nudę. Takie przyjemne obowiązku zawsze wychodzą na plus. Kolejną rzeczą jest balkon lub duży taras na góry lub lasy. Widoki z okna również muszą stać na wysokim poziomie. O poranku chcemy wiedzieć, że jesteśmy w naszym wymarzonym miejscu urlopowym. Nie każdy domek w górach lub nocleg w Beskidach wam to zapewni. Ale większość lokalizacji będzie bardzo dobrze przemyślana i atrakcyjna dla turysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.