Dom Łazienka

Małe AGD łazienkowe, które musisz mieć

1dom

Stajemy się coraz bardziej niezależni dzięki technologii. Niektóre z usług upadają lub redukują zatrudnienie ze względu na mały popyt. Przykładowo fryzjerzy aktualnie obsługują przede wszystkim kobiety. W końcu każdy mężczyzna może kupić sobie maszynkę do strzyżenia i skrócić włosy w domu. Zawód golibrody wymarł śmierciom naturalną po wypuszczeniu na rynek maszynek jednorazowych oraz golarek elektrycznych. Czy są jeszcze jakieś urządzenia, które dają nam możliwości dbania o higienę bez wychodzenia z domu?

Strzyżenie i golenie na własną rękę

Mimo iż poruszyłem temat samodzielnego strzyżenia to właśnie ono jest najlepszym przykładem niezależności w naszej łazience. Te małe urządzenia AGD są coraz tańsze. Zwłaszcza maszynki do strzyżenia włosów na głowie można kupić już od 50 złotych. Marka Philips, która uchodzi za niezniszczalną w tym segmencie posiada kilka modeli, które potrafią działać dobre 5-6 lat bez najmniejszej awarii. I co ważnie nie mają stępionych ostrzy. Golarki męskie to wciąż przeważająca część rynku w porównaniu z damskimi. Ich ceny względem jakości są dosyć kontrowersyjne. Zdarzają się golarki za 120 złotych markowego producenta, które będą działać bardzo długo. Inne mogą paść po tygodniu lub golić bardzo kiepsko. Przyjęło się, że 200-300 złotych jest najrozsądniejsza ceną dla osoby, która goli się do 2 razy w tygodniu.

Szczotka elektryczna i dowody naukowe

Przez długi czas nie zgadzałem się z tym, że zwykła szczotka jest gorsza od elektrycznej. Ale trzeba przyznać, że to naukowcy i dentyści mają rację. To w jaki sposób szczotka elektryczna działa na szkliwo nie można porównać ze zwykłym szczotkowaniem ręcznym. Ruchy elektrycznej główni są bardzo szybkie i są w stanie chronić zęby lepiej. Przykładowo 5 minut mycia zębów tradycyjną szczotką (bez przerw) to około 1 minuty działania elektrycznej. Oszczędność czasu jest aż pięciokrotnie większa. Braun i Philips znowu są nie do powstrzymania w tym segmencie sprzętu agd.

Czy potrzebujesz wagi łazienkowej?

Według badań regularne ważenie się sprawia, że potrafimy lepiej trzymać dietę oraz wystrzegamy się zbyt częstego podjadania i niezdrowych przekąsek. Waga łazienkowa jest najtańszych urządzeniem jakie powinno znaleźć się w nowoczesnym domu osoby dbającej o higienę. W końcu prawidłowa waga to także element higieny i zdrowia organizmu. Na prawdę nie polecam kupować wag posiadających system sprawdzania tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie. Wierzcie mi to nie działa. Każdy człowieka ma nieco inne proporcje ciała związane z ilością mięśni zbudowanych treningiem lub tłuszczu zgromadzonego siedzącym trybem życia i złym jedzeniem. Te proporcje mogą się mocno zmieniać i sprawiać, że każdy z nas będzie miał je w bardzo oryginalnych proporcjach. A wagi tego typu działają na zasadzie „wpisz dane a ja obliczę co trzeba”. Zakładają więc, że w takim i takim wieku masz tyle tkanki tłuszczowej przy danej wadze i wzroście. Jest to więc oszustwo. Wystarczy solidna waga najlepiej z bardzo odpornego materiału zamiast popularnego ostatnio szkła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *