Dekoracje Meble

Dywan shaggy – dlaczego warto go mieć?

Dopełnieniem przytulnie urządzonego pomieszczenia bez wątpienia jest dywan. To właśnie on sprawia, że pokój staje się w pełni urządzony, niezwykle stylowy i nabiera wyjątkowego charakteru. Od kilku sezonów ogromną popularnością i uznaniem cieszą się dywany shaggy, które wyróżniają się miękkością, puszystością oraz długim włosiem. Dzięki swojemu niebanalnemu wyglądowi pełnią swego rodzaju wizytówkę każdego pomieszczenia. To must have każdego domu!

Dywany shaggy są miękkie, puszyste i przyjemne w dotyku

To co, wyróżniania dywany shaggy od innych, to ich miękkość oraz puszystość. Ponadto są bardzo miłe w dotyku. Zakupując je do swojego domu zapomnimy na dobre, co to zimna i nieprzyjemna podłoga. Ten kudłaty dywan, który może mieć długość włosia od 7 do 10 centymetrów, a nawet więcej, to sprawdzony sposób na stylową aranżację niemal każdego pomieszczenia.

Świetnie sprawdzi się w sypialni. Czy może być, coś bardziej przyjemnego podczas poranka, kiedy zaraz po przebudzeniu stopy stawia się na miłym, ciepłym i włochatym dywanie? Oczywiście, że nie. Dywan shaggy idealnie pasować będzie również do salonu, któremu nada wyjątkowego charakteru, a przede wszystkim ociepli całe wnętrze. Ten rodzaj wykładziny z długim włosiem, będzie pasował także do pokoju dziecka. Stanie się idealnym miejscem do zabawy naszej pociechy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten puszysty dywan wykorzystać podczas aranżacji kuchni oraz łazienki. Wystarczy, tylko zdecydować się na zakup wykładziny o mniejszych rozmiarach. Mało, że będzie on chronił podłogę, zapewni ciepło, to do tego sprawi, że wspomniane pomieszczenia zyskają dodatkową ozdobę.

Zielony dywan shaggy ze wzorem

Włochate dywany wyciszają i ocieplają wnętrze

Dodatkową zaletą dywanów shaggy jest to, że bardzo dobrze wyciszają i ocieplają wnętrze. Pierwsza zaleta, czyli wyciszenie wynika z tego, że dywany shaggy wyróżniają się długim włosiem oraz gęstym runem. To właśnie one sprawiają, że tłumione są wszystkie odgłosy oraz akustyczne dźwięki.

Kiedy podczas zabawy dziecko będzie bawić się i stukać różnymi zabawkami, ten model wykładziny, będzie pełnił rolę izolacji przed często niechcianym hałasem. Podobnie w przypadku różnych, innych spadających przedmiotów na dywan.

Dywan włochacz, jak zwykło się również określać dywan shaggy ociepla wnętrze – zarówno pod względem estetycznym, jak i fizycznie izoluje ciepło. Nikogo nie trzeba, chyba przekonywać, że dywan zapewnia dodatkowe ciepło, zwłaszcza w pomieszczeniach z zimnymi płytkami oraz panelami. A jeśli dodamy do tego dywan z długim włosiem i gęstym runem, jakim bez wątpienia jest shaggy, to mamy idealny produkt, który pozwala ocieplić każdy pokój. Co więcej, chroni nogi przed marznięciem.

Trwałość i odporność na zabrudzenia dywanów shaggy

Wiele osób uważa, że dywan to kolejny zbędny element dekoracji w pomieszczeniu, na którym gromadzi się kurz i trzeba go dodatkowo sprzątać. Wbrew temu stereotypowi, należy podkreślić, że dywan właśnie zatrzymuje tak bardzo niechciany w domu kurz. Ponadto łatwo się go odkurza, a do tego jest niezwykle trwały.

Owszem, wydawać się może, że długie włosie utrudnia utrzymanie czystości oraz wpływa na trwałość dywanu. Nic bardziej mylnego. Nawet, kiedy dywan shaggy zostanie lekko udeptany, to po odkurzeniu jego włókna powrócą do pierwotnej formy. Podobnie rzecz ma się do zabrudzeń. Długie i gęste runo sprawia, że plamy i wszelkiego rodzaju zabrudzenia są mniej widoczne na pierwszy rzut oka. Ponadto czyszczenie tego rodzaju wykładziny, niczym nie różni się od usuwania zabrudzeń z innych modeli dywanów. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące odkurzania oraz prania tych puszystych dywanów znaleźć można na metce produktu.

Dywan shaggy z włókien naturalnych, czy sztucznych?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje dywanów shaggy – wykonanych z włókien naturalnych oraz sztucznych. Pierwsze wspomniane, to te najczęściej wyprodukowane z wełny. Są miękkie, wytrzymałe i odporne na zabrudzenia. Należy jednak pamiętać, że wełna może wywoływać alergię. Przed jego zakupem, warto się zastanowić, czy któryś z domowników nie jest uczulony na ten produkt.

W drugim przypadku, czyli dywanów shaggy ze sztucznych włókien, nazywanych inaczej syntetycznymi mamy do czynienia z włóknami poliestrowymi. Mają one przede wszystkim właściwości antyalergiczne. To co ważne, włókna są miłe w dotyku i swoim wyglądem przypominają te naturalne. Na rynku można także spotkań dywany shaggy, z takich materiałów jak polipropylen oraz akryl, który jest świetną imitacją wełny, a także wiskozę. Ta z kolei bardzo często określana jest sztucznym jedwabiem. Wszystkie wymienione surowce są odporne na zniszczenia i zabrudzenia.

Które dywany są lepsze? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście, to co naturalne wydaje się dużo zdrowsze. Poza tym, naturalne materiały, tj. chociażby wełna ma tę właściwość, że kiedy w pomieszczeniu jest nadmiar wilgoci, to ją świetnie wchłania. Z kolei w przypadku, kiedy powietrze jest wysuszone to ją oddaje. Należy przy tym pamiętać, że produkty z włókien naturalnych będą nieco droższe od tych sztucznych.

Niemniej, jeśli któryś z domowników jest uczulony na naturalny produkt (np. wełnę), to świetnie sprawdzi się dywan ten z włókien sztucznych. Co ważne, wyglądem nie odbiega od tych naturalnych. Prezentuje się równie efektownie, jest bardzo trwały, a przy tym tańszy.

Zielony dywan shaggy

Gdzie kupić dywan shaggy?

Już od kilku sezonów dywany shaggy szturmem podbijają serca Polaków i dekoratorów wnętrz. W każdym pomieszczeniu prezentują się niezwykle stylowo i elegancko. Szeroki wybór tego rodzaju wykładzin znaleźć można w sklepie internetowym z dywanami shaggy Dywanopol.

W sprzedaży sklepu Dywanopol dostępny jest bardzo duży wybór dywanów, zarówno pod względem kolorystyki (jednokolorowe i wielokolorowe), wzorów (koła, kwadraty, kwiaty, oczka, wstęgi, spirale), kształtów (prostokątne, owalne) oraz rozmiarów (60x100cm, 80×150 cm, 120×170 cm, 140×190 cm, 160×220 cm, 200×290 cm). Na pewno każdy znajdzie najbardziej odpowiedni dla siebie dywan shaggy. Wszystkie oferowane produkty są najwyższej jakości. Wykonane zostały z przędzy heat-set frise z podwójną liczbą skręconych włókien. Dzięki temu dywany shaggy wyróżniają się trwałością i przez długie lata będzie można cieszyć się nimi w domowym zaciszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.