Nieruchomości

Czy warto mieszkać na obrzeżach Warszawy?

Nie każdego stać na własne mieszkanie w centrum stolicy, dlatego osoby marzące o kupnie mieszkania często muszą decydować się na wybranie inwestycji zlokalizowanych na obrzeżach albo pod Warszawą. Z jednej strony mieszkanie z dala od „serca miasta” naraża nas na konieczność dojazdów, ale z drugiej umożliwia odpoczynek od śródmiejskiego zgiełku i zakup większego mieszkania w tej samej cenie.

deweloper ząbki

Wśród mieszkańców obrzeży i podwarszawskich miejscowości dominują dwie grupy. Jedna to młode małżeństwa z dziećmi, które potrzebowały lokalu odpowiedniej wielkości, a druga to osoby zamożne, które zdecydowały się przenieść poza centrum do własnego domu. Atutem mieszkania w podwarszawskich miejscowościach są niższe niż w stolicy ceny za metra kwadratowy lokalu i zdecydowanie spokojniejsza okolica. Żeby zapewnić mieszkańcom łatwiejszy dojazd do stolicy, okołowarszawskie miejscowości starają się współpracować z PKP i ZTM. Przykładem takich działań jest miedzy innymi umowa podpisana pomiędzy ZTM, a miastem Ząbki, o utrzymaniu w mieście I strefy biletowej.

Dostępność tanich terenów inwestycyjnych pod budowę mieszkań w Warszawie jest coraz bardziej ograniczona, dlatego wciąż wzrasta ilość nowych inwestycji powstających tuż za granicą stolicy. Nowe mieszkania budują się już nie tylko na Bemowie, Białołęce, Targówku i Wilanowie, ale także w Ząbkach, Markach, Zielonce, Piastowie i innych podwarszawskich miejscowościach. Mieszkania pod warszawą dostępne są między innymi w ofercie dewelopera Polnord – deweloper Ząbki.

Rosnące zainteresowanie mieszkaniami na obrzeżach i wciąż niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe warszawiaków sprawiają, że podwarszawski rynek mieszkaniowy rozwija się bardzo intensywnie i tendencja ta w najbliższych latach powinna się utrzymywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *