DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ inteligentne technologie w domu RTV

Monitory z funkcją telewizora – dla kogo i do czego?

monitory z funkcją telewizora

Wydawałoby się, że kupowanie monitora w wersji z tunerem telewizyjnym to działanie bez sensu. Niekoniecznie, ponieważ bardzo duża część użytkowników komputerów nie posiada telewizorów. XXI wiek, a wielu młodych ludzi po prostu rezygnuje z telewizji. Nie zawsze jest to rezygnacja całkowita ponieważ od czasu do czasu nawet w otwartej telewizji można znaleźć wiele świetnych programów. Często takie osoby kupują tunery pod monitor lub szukają możliwości oglądania TV w Internecie. Zamiast tego lepiej kupić monitor, który posiada wejście antenowe, odbiera cyfrową telewizję naziemną i co ciekawe prezentuje genialny obraz w Full HD za znacznie mniejsze pieniądze!

 

Zacznijmy z grubej rury! 21:9 do gier i telewizji

monitory do gier i tv

Na początku krótko o naprawdę świetnym monitorze 29 calowym marki LG reprezentującym przyszłość wyświetlaczy. Proporcje 21:9 przy 29 calach robią wrażenie. Model LG 29MA73D to monitor z funkcją tunera telewizji naziemnej. Obraz o rozdzielczości 2560 na 1080 czyli poszerzonym full hd wygląda świetnie zarówno w grach, jak i filmach. Matryca IPS daje 178 stopni kąta widzenia oraz idealne odwzorowanie barw. Niskie zużycie prądu plus najnowsze wejścia USB 3.0 oraz dwa razy HDMI to jego mocne cechy względem konkurencji. Jego jedyna wada to wysoka cena. Jednak 1900 złotych na chwilę obecną to słaba inwestycja. Za tę cenę można kupić równie dobry telewizor o standardowych proporcjach.

Średnia półka cenowa wciąż dużych monitorów z TV

Wcale nie gorsze 27 i 28 cali reprezentują inne modele LG oraz marka Samsung. Ciekawe jest to, że w segmencie monitorów z tunerem nie ma dla nich konkurencji. Tylko te dwie marki tak naprawdę wypuszczają regularnie nowe produkty o bardzo dobrych parametrach technicznych. Średnia półka cenowa jaką ustaliłem odnosi się do kwoty 1000 -1300 złotych. To wciąż dużo jednak przy 27 calach ekranu w Full HD jest naprawdę dobrze. Takie parametry posiadają monitory LG MA43D oraz Samsung T28C570EW. Oba modele posiadają matryce IPS oraz PLS. Ta druga matryca to „podobno” następca tej pierwszej reprezentowanej przez modele LG. Ma nieco lepszy kąt widzenia jednak mało kto to dostrzeże. Inną zaletą jest lepsza jasność sama w sobie technologia tańsza w produkcji. Może to oznaczać, że rok 2014 będzie jednym z ostatnich jeśli chodzi o dominację IPS nad konkurencją.

Przeczytaj koniecznie:  Jak działa system centralnego odkurzania?

Tanio nie znaczy gorzej. LG w wersji 21,5-23 cale

telewizory LG

Większość użytkowników komputerów używa monitorów o rozdzielczości 18,5-21,5 cala. To w zupełności wystarczy zwłaszcza, że te wielkości w standardowym sprzęcie można kupić za niewiele ponad 300 złotych. W przypadku monitorów nieco większych z tunerem jest naprawdę duży wybór. Cenowo 23 calowy model z IPS oraz rozdzielczością FullHD, którą będę tak promował zapłacicie od 699 złotych wzwyż. Moim zdaniem cena jak najbardziej przystępna. Przez kilka miesięcy miałem okazję testować mniejszy model 21,5 cala LG M2252D-PZ i przyznaję, że do pracy a także oglądania filmów jest idealny. Odległość pracy na nim, w której będziecie czuli się najlepiej oscyluje nawet do 1,5 metra. Z dwóch metrów bardzo dobrze ogląda się filmy. Przy ekranie o 2-3 cale większym jest jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *