DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ inteligentne technologie w domu inteligentny dom Małe AGD

Bez czego nie obejdzie się smart dom?

bezpieczeństwo
źródło: https://www.pinterest.com/pin/183451384795446106/

Na wstępie nie chodzi mi o hasło reklamowe pewnej sieci telewizyjnej. Mówię o nowoczesnym domu, w którym technologia jest przyjazna człowiekowi i można ją spotkać w różnych miejscach. Zaczynając od salonu kończąc na łazience i ganku. Niektóre urządzenia są wręcz niezbędne by takie mieszkanie nazwać nowoczesnym technologicznie. Słowo smart coraz mocniej wiąże się z inteligentnym sprzętem, który nie tyle myśli za nas co pozwala dostosować wiele elementów naszego otoczenia do naszych potrzeb.

Bezpieczeństwo dziś i jutro

ekrany lcd
źródło: https://www.pinterest.com/pin/162481499028993094/

Mieszkania nowych osiedli zaczynają propagować urządzenia do wykrywania dymu, analizy temperatury oraz wilgotności powietrza. Takie sprzęt można kupić za niewielkie pieniądze. Ale to od niego zaczyna się cały system bezpieczeństwa w domu. Wykrywanie dymów w kuchni lub czadu w łazience powinno być obowiązkiem nowoczesnego budownictwa. Także elektroniczne zarządzanie ogrzewaniem kotłów gazowych i pieców tradycyjnych wpisujemy na listę „musisz mieć w smart domu”. Wiele firm produkujących kotły oferuje systemy dla urządzeń mobilnych, które zarządzają ogrzewaniem zdalnie. Będąc w pracy możemy podkręcić ogrzewanie pieca lub całkowicie je zmniejszyć by oszczędzić na rachunkach. Laserowe czujniki oraz kamery nie mogą być jeszcze zaliczane do niezwykle potrzebnych. Tak naprawdę jeżeli nie przechowujemy w mieszkaniu złota lub sprzętu za dziesiątki tysięcy złotych, to nie skorzystamy z tych urządzeń. Będą to pieniądze wyrzucone w błoto lub oczekujące na tą jedną jedyną okazję włamania pana złodzieja.

Multimedia różnych pokoleń

telewizja
źródło: https://www.pinterest.com/pin/3377768443291751/

Wyróżniamy dwa pokolenia, które inaczej odbierają niezbędne urządzenia multimedialne w domu. Starsze pokolenie w dalszym ciągu uważa, że telewizor oraz radio są najważniejsze. Dom bez tych dwóch rzeczy wręcz nie istnieje. Młodzi ludzi coraz częściej rezygnują z obu dóbr na rzecz laptopów, komputerów i inteligentnych systemów grających współpracujących ze smartfonami. Komputer zastąpił źródło rozrywki jakim był telewizor. Wszystko za sprawną internetu. Ostatecznie dobrym wyborem może okazać się również zakup smart TV bez podłączania go w ogóle do anteny zewnętrznej. Mając w mieszkaniu wifi wystarczy skonfigurować je z telewizorem i można oglądać na nim filmy i seriale z aplikacji ipla oraz Youtube.

Oszczędne AGD

zamrażarka
źródło: https://www.pinterest.com/pin/61924563602513336/

Powstało wiele artykułów na temat nowoczesnej kuchni. Tak naprawdę niewiele potrzeba do tego by ją stworzyć. Składają się na nią podstawowe urządzenia takie jak lodówka oraz kuchenka gazowa bądź elektryczna czy indukcyjna. Nowoczesne lodówki w klasie energetycznej A+ lub wyższej można kupić za około 1000 złotych. Kuchenka, która oszczędza gaz podczas gotowania powinna być w niemal każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.