akcesoria agd Małe AGD roboty zdrowy dom

Urządzenia AGD do robienia świeżych soków

kolory
źródło: https://pixabay.com/pl/owoce-mieszany-kolor-%C5%BCywno%C5%9Bci-700007/

Świeże owoce takie jak truskawki, maliny czy porzeczki, to nasze narodowe dobro. Omijanie ich szerokim łukiem jest nietrafionym pomysłem nawet jeżeli nie przepadamy za słodkim smakiem fruktozy. Ale naturalne witaminy w nich zawarte, to coś obok czego nie można przejść obojętnie. Dlatego apeluję o jedzenie owoców lub wykonywanie z nich najróżniejszych dań. Mogą być to szejki, chłodniki lub nawet lody. Żeby sprawnie wykonać tanie dania przyda się nowoczesna technologia, która uprości cały proces.

Wyciskanie cytrusów i nie tylko

smoothies
źródło: https://www.pinterest.com/pin/86412886574128321/

Wyciskarka do owoców, to narzędzie, którego nie mogło zabraknąć w domu jeszcze 20-30 lat temu. Moja babcia miała taką wyciskarkę i regularnie korzystała z niej w wakacje. Obecnie sprzęt do wyciskania nie różni się tak bardzo od tego z czasów PRL-u. No może oprócz wyglądu zewnętrznego i mniejszego zużycia prądu. Konstrukcja i działanie jest identyczne. Chodzi o zredukowanie soku z cytrusa lub innego owocu przy pozostawieniu jego twardej skórki. Jeżeli macie zamiar „wyciskać” przez okrągły rok lepiej wydać nieco więcej na sprzęt o nierdzewnych ostrzach i solidnym silniczku z wyższej półki. Cena około 200 złotych będzie wtedy rozsądna. Tańsze urządzenia od 50 do 100 złotych nadają się głównie do cytryn, pomarańczy oraz pomidora jeżeli ktoś z was lubi soki warzywne.

Blender i mikser – idziemy na skróty

blendowanie
źródło: http://gotuje1.blox.pl/resource/Philips_33.jpg

Mniejsze bardziej delikatne owoce takie jak truskawki, maliny, czereśnie, wiśnie czy borówki najlepiej zmiksować lub zblendować. Oba urządzenia AGD są tanie i przydatne w kuchni. W USA tradycja używania miksera kielichowego sięga czasów powojennych. W stanach ludzie regularnie robią soki ze świeżo zmiksowanych owoców dodając od nich mleko, kakao czy nawet kawę. Blender bez dodatków nie kosztuje więcej niż 150 złotych za naprawdę solidny sprzęt. Dodatki w postaci różnych końcówek oraz pojemników do rozdrabniania lodu czy szatkowania warzyw mogą podnieść tą cenę dwukrotnie. Jedyną naprawdę wartą pieniędzy rzeczą w takim zestawie jest wymienne ostrze. Oddzielnie możemy kruszyć lód lub mielić mięso. A inne ostrza posłużą nam do warzyw, owoców lub deserów. Firma Bosch posiada chyba najwięcej modeli blendera z całej branży. Nawet Braun oraz Electrolux nie mają tylu urządzeń jednego typu w swojej ofercie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *