Dom

Polskie inteligentne urządzenia AGD

dom2
http://solgaz.eu/wp-content/uploads/2015/01/311.jpg

Polski produkt elektroniczny był kiedyś naprawdę pożądany. Telewizory, pralki czy radia wykonane przez rodzime marki potrafiły działać bardzo długo bez żadnej awarii. Z tych wszystkich firm działających jeszcze w czasach PRL pozostało co najwyżej kilka. Jedną z nich jest znany wszystkim producent lodówek Polar. W ostatnich latach na rynku pojawiła się całkiem nowa marka, która odchodzi już 12 urodziny swojej działalności. Jest nią Solgaz, o którym coraz więcej mówi się w kontekście polskich rewolucyjnych pomysłów na urządzenia AGD.

Zaczęło się od płyty gazowej

Podobno rewolucyjna na cały świat płyta gazowa powstała właśnie w Polsce. Jej twórcą okazuje się Solgaz, który potwierdził tym produktem swoją pozycję na liście inteligentnych urządzeń AGD dla domu. Działanie płyty jest podobne do tych indykcyjnych jednak brakuje w nich szkodliwego promieniowania. Gaz nagrzewa płyty a jego produkt spalania zostaje uwolniony przez specjalne otwory. Zużycie gazu według producenta jest niemal 50% niższe niż przy użyciu go w kuchence tradycyjnej. Mogę się z tym zgodzić ponieważ płyty grzewcze nie potrzebują stałego wysokiego płomienia by utrzymać temperaturę. Oznacza to, że surowiec spalany jest o wiele wydajniej. Sam sprzęt jest także bardzo ekologicznym rozwiązaniem w nowoczesnym domu. Zapewnia bezpieczeństwo jakiego nie powstydziłyby się kuchenki indykcyjne. Panel dotykowy, który odpowiada za sterowanie robi z niej najwyższej klasy nowoczesny sprzęt do kuchni. Jestem naprawdę zaskoczony tą płytą gazową tym bardziej, że to wyrób polski.1dom

Czas na okap przyszłości

Jeżeli bezpieczna płyta gazowa to za mało, co powiecie na zautomatyzowany inteligentny okap? Słowo inteligentny pozwala sądzić, że sprzęt sam będzie wyczuwał moment, w którym trzeba zacząć pracę. I faktycznie tak jest. Włącza się gdy rozpoczniemy gotowanie lub smażenie. Zacznie pochłaniać dym z taką skutecznością jaka jest w danym momencie wymagana. Sterujemy nim tak samo jak kuchenką, czyli przez panel dotykowy bądź pilotem dołączonym do urządzenia. Jego wygląd zaprzecza wszystkiemu co dotychczas wydano na rynku AGD. To naprawdę nowoczesny i wydajny sprzęt dla inteligentnego domu. W sieci można znaleźć pierwsze recenzje i testy profesjonalnych portali opisujących elektronikę użytkową.

Na koniec. Polak potrafi

Zawsze miło jest pisać coś dobrego na temat polskiego producenta. Nasz rodzimy rynek elektroniki RTV nie jest zbyt pokaźny. O AGD praktycznie się nie mówiło, chyba że w kontekście Polar-a. Teraz marka Solgaz może przejąć pałeczkę najbardziej znanej polskiej marki tworzącej niezawodne i ekologiczne urządzenia do kuchni w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *