akcesoria ogrodowe Dekoracje OGRÓD

Kute ogrodzenia – dlaczego warto je kupić?

Kute ogrodzenia

Kute bramy to elegancka wizytówka domu. Są atrakcyjne wizualnie, funkcjonalne, wytrzymałe i dodają posiadłości prestiżu. Dekoracyjność i wystawność ogrodzeń kutych robi wrażenie. Wykonywane na zamówienie, dostosowane do gustów właściciela nadają działce i domowi indywidualny charakter. Rynek oferuje wiele możliwości nabycia bram kutych – można kupić gotowe elementy w sklepach budowlanych, można zamówić ogrodzenie ze wzornika firmy zajmującej się kowalstwem artystycznym albo stworzyć autorski projekt ogrodzenia, które chcielibyśmy zamontować wokół swojej posesji. Jakie zalety mają ogrodzenia kute?

Plusy ogrodzeń kutych

Przęsło Kasia marki Polbram Steel Group szerokości 2 m; źródło: www.nomi.pl
Przęsło Kasia marki Polbram Steel Group szerokości 2 m; źródło: www.nomi.pl

Ogrodzenia kute są dość drogą inwestycją, ale na pewno opłacalną. Ogrodzenie kute podnosi wartość całej działki, jest nietuzinkowe, oryginalne, bo zazwyczaj wykonywane na zamówienie. Poza tym kute bramy są piękne, czasami nawet przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Oprócz zalet typowo dekoracyjnych i estetycznych (koszyczki, rozetki, ostre groty, elementy cis itp.), warto zwrócić uwagę na funkcjonalność takiego ogrodzenia i jego wytrzymałość. Ogrodzenia kute są trwałe, łatwe w pielęgnacji, nie odkształcają się, jak np. siatka, odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych (wysokie temperatury, promieniowanie UV, deszcze, wilgoć itp.) i służą bezkorozyjnie wiele lat. Można je poddać dodatkowym zabiegom ochronnym, np. pomalować na mokro lub sucho albo ocynkować.

Furtka lewa model Agata; źródło: www.nomi.pl
Furtka lewa model Agata; źródło: www.nomi.pl

Ogrodzenia kute są uniwersalne, w tym sensie, że ładnie komponują się z nowoczesną bryłą budynku, jak i pasują do starych kamienic czy dworków. Stanowią też dobrą blokadę przed intruzami, np. pręty zakończone ostrymi grotami skutecznie odstraszają nieproszonych gości. Ogrodzenia kute są na tyle solidne, by zapewnić bezpieczeństwo, ale jednocześnie na tyle „ażurowe”, by mieć pogląd na to, co się dzieje poza posesją. Wybierając kute ogrodzenie, mamy pewność, że jest to produkt wysokiej jakości, dobrze wykonany, dopracowany w każdym detalu, elegancki, wręcz wytworny, a jednocześnie wysmakowany i przykuwający uwagę.

Przeczytaj koniecznie:  Trawy ozdobne
Brama dwuskrzydłowa Lena; źródło: www.nomi.pl
Brama dwuskrzydłowa Lena; źródło: www.nomi.pl

Szeroką ofertę ogrodzeń kutych (furtek, przęseł, bram dwuskrzydłowych i słupków) oferuje market budowlany NOMI – zobacz ogrodzenia kute. Znajdziesz tam zarówno widowiskowe bramy, pełne bogatych zdobień, jak i minimalistyczne, proste przęsła. Wejdź na stronę sklepu i zapoznaj się z ofertą! Warto, by Twój dom miał piękną wizytówkę w postaci wytwornego ogrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *