Małe AGD poradniki roboty

Małe AGD dla domowych przekąsek

Gotowanie w domu powoli zaczyna być zajęciem dla hobbystów i osób o niskim statusie społecznym. Spożywanie posiłków na mieście jest ja plaga, która szkodzi całej populacji. Nie żyjemy w sąsiedztwie basenu morza Śródziemnego, gdzie jedzenie na mieście jest znacznie zdrowsze. W Polsce dominują fast foody, które między godziną 14-16:00 są pełne ludzi. Czas to zmienić z pomocą małych urządzeń AGD, które pozwolą przyrządzić przekąski a także całe posiłki, które zabierzecie do pracy.

Kanapki na ciepło – do pracy i szkoły

jedzenie
źródło: https://pixabay.com/pl/

O tym, że kanapki według dietetyków są niezdrowe świadczy użycie „białego” pieczywa. Żeby stworzyć naprawdę wartościową przekąskę lub posiłek główny oparty o klasyczne kanapki, warto zmienić chleb na żytni bądź orkiszowy. Urządzeniem, które pomoże wam w stworzeniu prawdziwie smacznego dania opartego o kanapki jest opiekacz. To najtańszy sprzęt AGD, który nie wykracza ponad 150 złotych. Nie tak dawno firma Tefal wydała świetne urządzenie o nazwie Snack Collection (sprawdź). To opiekacz i gofrownica w jednym. Posiada dwie wymienne płyty, które pozwalają robić zarówno deserowe gofry jak i trójkątne kanapki. Urządzenie jest na tyle uniwersalne, że może posłużyć także jako mały „robot kuchenny”. Wystarczy dokupić do niego kilka innych płyt. Dostępne są płyty do pierogów, tostów francuskich, kanapek w kształcie muszelek i gofrów w kształcie serc. Żaden opiekacz 3w1 mu nie dorówna. Po drugiej stronie oferty firmy Tefal stoi model SM 1552 będący najbardziej kompaktową wersją opiekacza. Nie posiada tylu funkcji, co genialny Snack Collection, ale za to jest łatwy w użyciu, niewielki i solidnie wykonany.

Mięso z grilla każdego dnia

szparagi
źródło: https://pixabay.com/pl/

Grillowanie mięsa na prawdziwym ruszcie z płonącym węglem lub drzewem, nie jest zdrowe. Spożywanie takich potraw każdego dnia przez wiele miesięcy może spowodować rozmaite problemy zdrowotne. Przeciwieństwem tego rodzaju grillowania jest zdrowsze grillowanie elektryczne. W małej wersji są to urządzenia idealne dla każdego zapracowanego człowieka. Nie musisz przygotowywać patelni, używać tłuszczu oraz później męczyć się ze zmywaniem wielu naczyń. Elektryczny grill przyrządzi każdy rodzaj mięsa szybko i smacznie. W dużej, droższej wersji ten typ urządzeń może zastąpić klasycznego grilla opalanego węglem drzewnym. Zabierzecie go ze sobą na wakacje lub na działkę. Żadna zapracowana osoba nie powie mi, że nie ma czasu położyć kawałka mięsa na ruszt i posypać go przyprawami.

Przeczytaj koniecznie:  Ciepłe noce i lepszy sen z elektroniką

Blender, który ugotuje zupę

krem
źródło: https://pixabay.com/pl/

To urządzenie zaskoczyło nawet mnie. Blender kojarzy mi się z poręcznym małym sprzętem do rozdrabniania składników na krem. Urządzenie Easy Soup, to połączenie blendera z garnkiem do gotowania. Jak sama nazwa wskazuje służy do robienia prostych zup z dowolnych składników. Cztery programy takie jak: zupa krem, zupa z kawałkami warzyw, blendowanie oraz konfitury pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i przyrządzić naprawdę zdrowe dania obiadowe. Koszt takiego urządzenia znacznie przewyższa grille oraz opiekacze wymienione wyżej. Ale jego przydatność w kuchni jest ogromna, zwłaszcza gdy macie nie wiele czasu na gotowanie a cenicie zdrową i wartościową kuchnię – wielu smaków i konsystencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *