DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ poradniki zdrowy dom

Bezpieczny ogród bez kleszczy i komarów i kretów

Prace włożoną w przydomowy ogród mogą zrujnować zarówno owady, jak i zwierzęta, które za nic mają sobie równo przycięty trawnik. Bezpieczeństwo ogrodu to także kwestia ochrony przed kleszczami i komarami, które nękają nas przy wieczornym grillu. Nowoczesny dom nie może sąsiadować z archaicznym podwórkiem. W związku z sezonem na grilla, spacery i opalanie się przy domu, czas zacząć zabezpieczać się przed szkodnikami rujnującymi naszą pracę i bezpieczeństwo.

Chroń dziecko i psa przed kleszczami

Nie opracowano idealnego urządzenia, które odstraszałoby kleszcze znajdujące się w każdym zakamarku ogrodu. Metody ochrony ogólnej dzieci, dorosłych i zwierząt są zgoła różne. W przypadku czworonogów, które potrafią przynieść na sobie całą kleszczową rodzinę, należy zastosować metody ochrony bezpośredniej. W skład takich metod wchodzą preparaty na kleszcze dla psa (kliknij) podawane na sierść oraz tabletki, które uwalniają przez skórę odstraszające zapachy. Obroża przeciw pchłom i kleszczom to skuteczny gadżet, który musi swoje kosztować. Najtańsze obroże tego typu są mało skuteczne. Ochrona dzieci i dorosłych opiera się na opryskiwaniu ogrodu specjalnym preparatem. Taki środek chemiczny może zniszczyć pozostałą faunę w postaci pożytecznych owadów w naszym ogrodzie. Dlatego pamiętajcie, że to miecz obosieczny. Spraye dla ludzi, którymi opryskujemy nogi oraz dłonie zna chyba każdy. Najwięcej ugryzień notują osoby, które nie stosują preparatów podawanych na skórę.

Spokojny grill bez komarów

rośliny
źródło: http://foter.com

Oprócz preparatów odstraszających komary, którymi psikamy się w wakacje warto zaopatrzyć się w rośliny będące ich naturalnym wrogiem. Należy do nich bazylia, mięta oraz lawenda. Pewnie słyszeliście także o komarzycy. To tropikalna roślina uprawiana w doniczkach, która wydziela zapach odstraszający znacznie więcej owadów niż same komary. Nie przeceniałbym jej możliwości. Według mnie lepiej sprawdza się bazylia oraz mięta, które wydzielają zapachy, które po pierwsze są intensywne także dla człowieka i poprawiają nastrój. Połączenie tych dwóch gatunków w miejscu, gdzie robicie grilla lub na balkonie sprawi, że komary będą trzymały się od was z daleka.

Krecik sprytny jak lis

ogród
źródło: http://foter.com/

Nie powinniśmy traktować kreta jako naszego najgorszego wroga. W Polsce jest to zwierzę objęte ochroną dlatego, nie można go zabijać bezkarnie i tępić z użyciem środków narażających jego zdrowie. Jedyne skuteczne metody, które dają od 80 i 100% skuteczności wymagają trochę pracy. Ta mniej skuteczna to rozkładanie pułapek w dziurach. Działa i faktycznie można złapać do niej naszych nieproszonych gości, których należy bezpiecznie wypuścić na przykład w lesie. Druga metoda to nałożenie pod trawnik siatki. Jest nie tylko skuteczna, ale również zapobiega przed innymi żyjątkami ryjącymi w ziemi i wyrównuje cały teren. Eliminuje nawet niektóre chwasty. Wymaga bardzo dużo pracy i rozkopania całego trawnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *