Dom poradniki

Pierwsza przeprowadzka młodych ludzi – poradnik

Zmiana miejsca zamieszkania to nie tylko przedsięwzięcie logistyczne w przeniesieniu mebli, elektroniki i całej masy ubrań (w przypadku kobiet), ale również krok w stronę samodzielności i nowych doświadczeń. Pierwsza przeprowadzka z myślą o własnym domu i zakładaniu rodziny jest jeszcze trudniejsza. Trzeba brać pod uwagę nie tylko stan lokalu, ale również pracę oraz odległość od sklepów i bezpieczeństwo panujące na osiedlu. Jakich błędów nie popełnić podczas planowania pierwszej przeprowadzki daleko od rodzinnego domu?

Zasada trzech miesięcy przed przeprowadzką

wyprowadzka
źródło: http://foter.com/

Nie warto zwlekać z planowaniem miejsca zamieszkania. Trzy miesiące przed planowaną zmianą miejsca, należy zacząć poszukiwanie pracy, lokalu oraz orientację w sytuacji jaka panuje w mieście, które chcemy osiedlić. Najbardziej popularne kierunki przeprowadzek znajdują się na zachodzie polski oraz w centrum. Warszawa niezmiennie słynie z tak zwanych „słoików”, którzy chcą żyć szybko i robić wielką karierę, mimo małej chęci do pracy. Natomiast zachodnia Polska to perspektywa zatrudnienia w Niemczech. Nowe mieszkania w Szczecinie (sprawdź) cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na bliskie położenie z granicą Niemiecką. Dzięki takiej lokalizacji można szukać miejsca pracy u zachodnich sąsiadów lub po prostu korzystać z ich sklepów i atrakcji turystycznych.

Zobacz mieszkanie na własne oczy

Zdjęcie w sieci nie powie Ci czy w materacach nie urzędują korniki, a ze ścian schodzi farba. Nie poczujesz zapachu wnętrza ani nie przekonasz się o faktycznej wielkości pomieszczeń. O ile nie jest to nowe mieszkanie od dewelopera, zawsze sprawdzaj je na żywo. Choćbyś planował wyjazd na drugi koniec kraju. Zagrywki ludzi wynajmujących mieszkania w stylu „musi się Pan decydować dzisiaj, bo mam mnóstwo chętnych”, albo „nie mam niestety czasu oprowadzić Pani po domu, dlatego proszę decydować się telefonicznie bądź mailowo” odpadają. Nie dajcie się oszukać. Dobrze zachowane mieszkanie nie ma nic do ukrycia.

Czy sąsiedztwo jest takie ważne?

mieszkania szczecin
źródło: http://foter.com

To jakich będziecie mieć sąsiadów, jest ważne w szczególności dla ludzi ceniących ciszę lub generujących hałas. Już podaję kilka przykładów. Generowanie hałasu to między innymi: granie na instrumentach muzycznych, trening siłowy lub kondycyjny w domu (poza godzinami ciszy nocnej) oraz śpiew czy praca z urządzeniami elektrycznymi. Wyrozumiali sąsiedzi nie będą robić problemu. W końcu od 8 do 21 macie prawo hałasować w mieszkaniu ile chcecie pod warunkiem, że nie są to dźwięki niebezpieczne dla słuchu i drażniące. Niemniej sprawdzanie sąsiadów i ich nawyków także wchodzi w do kanonu zadań do wykonania przed przeprowadzką.

Nie musisz mieszkać w centrum

miasto
źródło: http://foter.com

Nie nastawiajcie się na mieszkanie w ścisłym centrum. Deweloperzy po to tworzą nowoczesne osiedla z daleka od centrum, by zapewnić spokój, zdrowe warunki mieszkaniowe oraz zredukować ceny za metr. Lepiej dojechać do pracy 30-40 minut niż pchać się do ścisłego centrum. Bardziej zanieczyszczone powietrze oraz hałas uliczny potrafią wpływać na jakość życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.