bezpieczny dom DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ

Bezpieczny dom w trosce o niemowlaka

Aż 70% wypadków, którym ulegają maluchy, ma miejsce w domu. Jak zatem zabezpieczyć dom przed niespodziewanym incydentem?

Spis treści

Po pierwsze – montaż barierek

Jeżeli w domu znajdują się schody, to koniecznie trzeba zamontować barierki, aby małe dziecko przypadkiem nie zechciało raczkować z piętra na parter lub do piwnicy. Warto zatem zakupić bramki w sklepie meblowym i zamontować je przy wejściu na piętro (najlepiej na 3 schodku) oraz na szczycie.

Po drugie – zaślepki na gniazdka

Najlepiej wymienić stare gniazdka na nowe i zamontowanie zaślepki do gniazdek. To pozwoli zapobiec ewentualnemu wkładaniu metalowych przedmiotów do kontaktu, w którym płynie prąd. Na rynku można kupić różnego rodzaju zaślepki do gniazdek wykonanych z plastiku i przypominających klasyczną wtyczkę. Wystarczy włożyć je do kontaktu, aby skutecznie spełniały swoją funkcje.

źródło: https://pixabay.com
źródło: https://pixabay.com

Po trzecie – ochraniacze na kanty

Szafka pod telewizor, blat kuchenny, kanciasta komoda – to tylko niektóre kanciaste meble, które są obiektem uderzeń maluchów. Najlepiej zabezpieczyć wszystko ochraniaczami – narożnymi nakładkami pozwalającymi ograniczyć ryzyko skaleczenia się dziecka o ostre narożniki szafek.

Po czwarte osłonki na palniki na kuchence

W każdym momencie maluszek może wyciągnąć rączkę do zapalonego palnika, dlatego warto zamontować specjalną kratkę, która osłoni palnik.  Innym bezpiecznym rozwiązaniem jest gotowanie tylko na tylnych palnikach.

źródło: źródło: https://pixabay.com
źródło: źródło: https://pixabay.com

Po piąte – bezpieczne przechowywanie środków chemicznych

Wszystkie artykuły chemiczne należy koniecznie trzymać w szafce – najlepiej bardzo wysoko poza zasięgiem dzieci. Płyny do prania, proszki różnego rodzaju i kosmetyki zawierają wiele szkodliwych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *