ELEKTRONIKA

Systemy alarmowe

System alarmowy to zespół urządzeń technicznych, których zadaniem jest wykrywanie i powiadamianie o zagrażającym zdarzeniu lub zjawisku, takim jak awaria, pożar, włamanie lub pojawienie się gazu. Istotne parametry systemu to czułość i niezawodność, które zależą od poziomu technologii, odpowiedniego projektu i jakości wykonania.

Budowa systemów alarmowych: Sercem każdego systemu są czujniki, które wykrywają zjawiska i powiadamiają o tym za pomocą sygnału świetlnego lub dźwiękowego, tekstu lub obrazu. Informacja jest przekazywana do centrali lub bezpośrednio do osoby zainteresowanej. Może to być również sygnał alarmowy – świetlny lub dźwiękowy – informujący o istniejącym niebezpieczeństwie.

Rodzaje systemów alarmowych

Główne systemy alarmowe to przeciwpożarowy i włamaniowy. Stanowią skuteczne zabezpieczenie biura, magazynu, sklepu lub domu. W zależności od potrzeb, systemy alarmowe mogą być przewodowe lub bezprzewodowe, oparte na technologii radiowej i sieci internetowej. Na wejściu systemu zawsze jest odpowiedni czujnik, a na wyjściu odbiornik sygnału.

Główne elementy systemu alarmowego: Każdy system alarmowy składa się z czujnika lub kamery, którego zadaniem jest wykrywanie zjawiska i generowanie sygnału przekazywanego do odbiornika – lampy sygnalizacyjnej, syreny, monitora lub ekranu smartfona. Złożone systemy wykorzystują WI-FI i sieć internetową. Mogą też automatycznie powiadamiać odpowiednie służby.

Montaż alarmu – na co zwrócić uwagę

Skuteczny system musi być zaprojektowany i wykonany przez fachowców – ekspertów w dziedzinie zabezpieczeń. Tylko to gwarantuje użycie odpowiedniej technologii i wysokiej jakości sprzętu i materiałów. Wiedza i wieloletnie doświadczenie ekspertów firmy www.paktino.pl stanowią gwarancję jakości wykonania i skuteczności instalacji alarmowej.   

Z czego wynika niezawodność instalacji alarmowej? Tylko skuteczna instalacja alarmowa odpowiednio wcześnie wykryje zagrażające zjawisko oraz szybko i skuteczne o tym powiadomi. Niezawodność działania i skuteczność zależy od zastosowanej technologii całej instalacji. Jakość elementów oraz fachowe zaprojektowanie i wykonanie instalacji są warunkiem trwałości i niezawodności instalacji.

Alarm do domu i do firmy – polecani producenci

Dobry system to system czuły i niezawodny, a to cecha urządzeń odpowiedniej jakości. Jeśli zawiedzie jeden element, zawiedzie cała instalacja. Przy wyborze elementów instalacji należy kierować się renomą producenta, a do takich możemy zaliczyć firmy: BOSCH, SAMSUNG, SATEL, AFG, D+H, roger, Polon-Alfa oraz ESSER.

Jakość instalacji to gwarancja bezpieczeństwa: Zadaniem instalacji przeciwpożarowej, jest ochrona majątku oraz zdrowia i życia. Bezpieczeństwo wynika z niezawodności wszystkich elementów instalacji. Niezawodności wynika z reżimu produkcji i wysokiej jakość użytego sprzętu. Taką gwarancję dają takie firmy, jak BOSCH, SAMSUNG, SATEL, AFG, D+H, roger, Polon-Alfa oraz ESSER.

Ceny – ile to kosztuje?

Decydując się na wykonanie instalacji staniemy przed problemem wyboru sprzedawcy i wykonawcy. Samodzielny wybór elementów narazi nas na przypadkowy wybór i niekoniecznie korzystną cenę. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie całości doświadczonej firmie. PAKTINO oferuje usługę i sprzęt renomowanych firm w konkurencyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.