BUDOWA I REMONT Ogrzewanie i klimatyzacja

Korzystny kredyt na energooszczędne ogrzewanie

Piec centralnego ogrzewania
Źródło Pinterest

Koszty związane z ogrzewaniem domu stanowią znaczącą część domowego budżetu, dlatego wymiana ogrzewania na energooszczędne pozwala na spore oszczędności. Modernizacja wysłużonej instalacji poprawi nie tylko domowe finanse, ale także zwiększy komfort ciepła mieszkańców.

Nowe oznacza tańsze

Wysłużona instalacja grzewcza sprawia nie tylko problemy eksploatacyjne, ale także może powodować znaczące straty energii. W trakcie remontu wymieniane są kotły, zawory oraz same grzejniki. Dzięki zastosowaniu nowych energooszczędnych technologii zmodernizowane urządzenia pozwalają zmniejszyć koszty ogrzewania i poprawić komfort cieplny. Nowa instalacja z reguły jest sterowana za pomocą komputerowych regulatorów temperatury i może w krótszym czasie nagrzać całe mieszkanie. Oczywiście, żeby zaoszczędzić nie musimy wymieniać każdego z elementów naszego systemu ogrzewania, czasem prosta wymiana starej pompy obiegowej, na pompę wyższej klasy energetycznej pozwoli nam zmniejszyć zużycie prądu nawet o 20%.

Źródła finansowania remontu c.o. i c.w.u,

Ponieważ modernizacja instalacji grzewczej nie należy do tanich inwestycji warto poszukać niskooprocentowanego kredytu, który sfinansuje to przedsięwzięcie. Pozwoli ona na montaż kotłów centralnego ogrzewania, systemów dociepleniowych albo pomp ciepła. Wiadomo, że taki remont wymaga odpowiedniego planowania wydatków, gdyż z pewnością raty kredytu uszczuplą domowy budżet. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaka będzie rata kredytu skorzystaj z kalkulatora pożyczek gotówkowych i konsolidacyjnych np. na stronie CITI Banku – kalkulator pożyczek gotówkowych. Warto sobie uświadomić, że ten spory wydatek zwróci się w postaci niższych rachunków.

Dofinansowanie kredytu na energooszczędne ogrzewanie

Środki na wymianę instalacji możemy także otrzymać z preferencyjnych kredytów udzielanych we współpracy z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kredyty udzielane na ekologiczne inwestycje są znacznie niżej oprocentowane niż standardowe produkty bankowe. Oprocentowanie tych kredytów różni się w zależności od województwa, ale na pewno warto się zorientować, jakie są możliwości dofinansowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *