AGD DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu kuchnie i kuchenki lodówki Małe AGD pralki RTV zmywarki

Funkcje ECO w urządzeniach RTV i AGD

ekologia w urządzeniach elektronicznych
źródło: Pinterest

Ekologia w urządzeniach elektronicznych nie jest tymczasowym wymysłem firm nastawionym na marketing czy chwilową modą. Prawo coraz większej ilości krajów oraz Unii Europejskiej wymaga od producentów zachowania pewnych norm dotyczących zużycia energii elektrycznej czy wykorzystania ekologicznych materiałów do ich budowy. Ekologiczne podejście wiąże się także z samym działaniem wielu urządzeń zarówno RTV, jak i AGD.

Ekologia w sprzęcie domowej rozrywki

ekologiczny sprzęt RTV
źródło: Pinterest

Kupując nowy telewizor, tablet czy inny sprzęt posiadający wyświetlacz można zauważyć pewną zależność. Niemal każdy bardziej znany producent oferuje funkcje ECO oszczędzające energię. Jak najprościej opisać ich działanie w tym sprzęcie? W tym przypadku będzie to nieco mniejsze działanie podświetlenia diod w wyświetlaczu. Im mniejsze natężenie światła tym mniejszy pobór prądu. Przyznam, że funkcja ECO to rozwiązanie nie dla każdego. Sam osobiście korzystam z niej ze względu na mniejsze natężenie światła. Obraz nie razi tak w oczy jak przy pełnym podświetleniu. Wiele osób jednak narzeka na zbyt małą intensywność barw przy takim ustawieniu kompletnie z niego rezygnując.

Oszczędne urządzenia AGD dla domu

energooszczędne AGD
źródło: Pinterest

Największa różnorodność funkcji pro ekologicznych występuje w urządzeniach do kuchni i łazienki. Tutaj przepisy są rygorystyczne i nastawione na jak najniższe zużycie prądu. Wszyscy producenci musieli się na nie zgodzić, dlatego różnicę pomiędzy modelami pralek, lodówek czy zmywarek nie są tak duże jak kiedyś. Liczą się wiec dobrze dobrane funkcje dodatkowe i pomysłowe rozwiązania z zakresu oszczędzania. W lodówkach marki Polar zastosowano tak zwaną ECO strefę, na której pobór energii jest mniejszy. Oznacza to, że układając na specjalnie zaznaczonych półkach produkty spożywcze chłodzenie będzie kosztowało nas mniej prądu niż przy rozłożeniu produktów na wszystkich półkach. Pralki oraz zmywarki również posiadają specjalne tryby pracy nastawione na ekonomiczne podejście do zużywanego prądu.

Przeczytaj koniecznie:  Kamery 360 stopni – domowe zastosowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *