DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu Małe AGD zdrowy dom

Zdrowa filtrowana woda na dwa sposoby

filtry do wody
http://www.pinterest.com/pin/113997434292232997/

Istnieją dwa proste domowe sposoby na uzyskanie czystszej wody z kranu prosto do spożycia. Polskie wodociągi zapewniają, że picie wody prosto z kranu jest zdrowe i bardziej wartościowe od tej butelkowanej. Nawet jeżeli przyjmiemy, że woda prosto z wodociągów jest czysta i wartościowa to wciąż stoi nad tym jeden znak zapytania. W jakim stanie są rury, którymi do nas dopływa? To ważna kwestia ponieważ stara kanalizacja równa się dużej zawartości metali ciężkich i zanieczyszczeń. Nie mówiąc już o twardości i wysokiej zawartości kamienia. Są dwa proste sposoby na usunięcie tych wszystkich problematycznych substancji i ciał obcych. Oba dotyczą filtrów jednak każdy z nich ma nieco odrębne podejście do ich wykorzystania.

 

Filtry bezpośrednio na kran o ogromnej wydajności

http://www.pinterest.com/pin/398076054535510184/
http://www.pinterest.com/pin/398076054535510184/

Zewnętrzny filtr nakładany na kran to coraz bardziej popularna opcja. Takie urządzenie jest w stanie przefiltrować nawet do 750 litrów wody. Jego data ważności to od 2 do 3 miesięcy. Woda przepływa przez niego automatycznie i praktycznie od razu jest gotowa do spożycia lub zastosować gastronomicznych. Wkład filtrujący usuwa nawet 97% szkodliwych bakterii oraz zanieczyszczenia mechaniczne. Oznacza to, że kawałki metali z rur czy na przykład piasek zostają w nim zamiast trafiać do naszej szklanki. Montaż tego urządzenia jest bardzo prosty i dostosowany do aktualnych standardów baterii kuchennych. Istotną informację jest to, że używać go można tylko do konkretnych wybranych przez siebie czynności. Przykładowo gdy chcemy pozmywać naczynia wystarczy, że przekręcimy jeden element znajdujący się na filtrze a woda przestanie przez niego przepływać. Oznacza to, że nie będzie używany na darmo i starczy na dłużej.

 

Pośrednie filtrowanie w specjalnych dzbankach

http://www.pinterest.com/pin/199706564698362135/
http://www.pinterest.com/pin/199706564698362135/

Promowane w mediach oraz gazetach branżowych filtrowanie wody przy pomocy dzbanka i wymiennych wkładów do drugi nieco tańszy sposób. Jeden wkład na miesiąc to koszt od 10 do 25 złotych w zależności od jego typu, jakości i właściwości dodatkowych. Mówiąc o dodatkowych właściwościach mam na myśli wprowadzanie do wody minerałów takich jak na przykład magnez. Filtry z magnezem są droższe ale dzięki nim woda jest bardziej wartościowa do picia. Kwestia specjalnego dzbanka jest tutaj niezwykle istotna. Wiąże się to z materiałem z jakiego został wykonany. Jest to odmiana plastiku nie reagująca z płynami. Zwykły plastikowy dzbanek odpada.

Przeczytaj koniecznie:  Metamorfoza garażu – siłownia, bilard a może pralnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *