OGRÓD ogrody i trawniki oświetlenie ogrodowe zielone aranżacje

Sprawdzone sposoby na oświetlenie ogrodu

Niezwykle ważnym elementem dekoracyjnym ogrodu, o którym bardzo często zapominamy jest oświetlenie. A przecież to właśnie pięknie dobrane światło sprawia, że zwykły z pozoru ogród, staje się ogrodem zaczarowanym, baśniowym. Poza tym, odpowiednio dobrane oświetlenie sprawia, że ogród jest miejscem, w którym można spędzać czas nie tylko za dnia, ale również wieczorem.

oświetlenie ogrodu
(źródło: Pinterest)

W zależności od tego, jaką grę świateł zastosujecie w swoim ogrodzie, uzyskacie niesamowite efekty. Wyeksponujecie wybrane miejsca oraz wykreujecie kilka scen ogrodowych. Czy wiedzieliście, że właściwie zastosowane światło w ogrodzie, może go optycznie powiększyć (poszerzyć, wydłużyć) i sprawić, że będzie wyglądał bardziej okazale, niż w rzeczywistości?

Prawda jest taka, że ogród można oświetlić na sto różnych sposobów. Obecnie w sklepach dostępnych jest tyle produktów, że czasami ciężko zdecydować się na konkretne.

lampy ogrodowe

Source: flickr.com via Marianne on Pinterest

Doskonałym pomysłem oświetleniowym są np. starodawne, stojące latarnie, które wniosą do ogrodu klimat retro. Ustawione przy ławeczce sprawią, że stanie się ona idealnym miejscem do romantycznych schadzek.

 

lampiony do ogrodu

Source: daringcoco.tumblr.com via Amanda on Pinterest

 

świece wodne do ogrodu

 

Równie popularne są lampiony zarówno te wiszące, jak i pływające. Te ostatnie (o ile w ogrodzie znajduje się oczko wodne lub niewielki staw) zapewnią efekt zapierający dech w piersiach. Co do lampionów wiszących, to doskonale sprawdzą się w pobliżu altany lub w strefie przeznaczonej do relaksu (zabawy). Takie lampiony można śmiało pozawieszać na drzewach lub specjalnych linkach pociągniętych wzdłuż ogrodu.

 

pochodnie gazowe

Source: mckaylighting.com via McKay on Pinterest

Pożądanym produktem są też pochodnie gazowe. Można wykorzystać je na kilka sposobów. Można ustawić je zarówno wzdłuż ścieżki – jedna za drugą (wówczas idealnie oświetlą drogę np. z altany do domu), a można też poustawiać je nieregularnie po całym ogrodzie.

 

lampy solarne do ogrodu

Source: collectionsetc.com via Collections Etc. on Pinterest

Miły dla oka efekt świetlny zapewnią też malutkie lampki solarne, które w ciemności ładnie oświetlą rabatki kwiatowe.

 

lampiony na świece

Source: Uploaded by user via Casi on Pinterest

Romantyczny nastrój zapewnią z kolei stylizowane lampiony ze świecami. Ciepłe światło, jakie bić będzie od lampionów z pewnością wprowadzi każdego w stan ukojenia i relaksu. Poza tym, dzięki takim lampionom ogród nabierze charakteru i stanie się bardziej stylowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.