AGD poradniki pralki

Pralko-suszarka Samsung Eco Bubble

pralka Samsung z funkcją suszarki
pralka Samsung z funkcją suszarki (www.samsung.com)

 

Jeżeli masz małe mieszkanie a dużo prania, lub po prostu nie lubisz widoku bielizny wiecznie zdobiącej grzejniki i sznurki, warto rozważyć zakup pralki z funkcją suszenia. Jednym z ciekawszych modeli dostępnych na rynku jest Samsung WD0804W8E. Przede wszystkim jest to pralka na wysokim poziomie. Pierze w technologii Eco Bubble, która jest bardzo wydajna i delikatna nawet dla nieprzemakalnej odzieży. Pozwala zużywać mniej proszku i mniej ciepłej wody w stosunku do pralek bez tej technologii.

Pralka ta ma ceramiczna grzałkę, która charakteryzuje się mniejszą atrakcyjnością dla kamienia. Silnik Quiet Drive, jak sama nazwa wskazuje, nie robi za dużo hałasu. Bęben Diamond chroni tkaniny, które podczas prania i suszenia spędzają w pralko-suszarce naprawdę dużo czasu.

Suszarka jest świetną opcją, ale trzeba się przygotować na jej posiadanie – szczególnie, jeżeli do tej pory nie korzystało się z tego wynalazku. Po pierwsze, trzeba pamiętać, że opcja suszenia prania jest bardziej wymagająca od prania. Czyszczenie filtra to czynność, która trzeba wykonywać dokładnie zgodnie z instrukcją i stosunkowo często. Inaczej bielizna po prostu się nie wysuszy. Powietrze potrzebuje więcej pola do działania niż woda, dlatego prać można osiem kilogramów rzeczy, suszyć natomiast tylko pięć.

Trzeba przygotować się na to, że nie zrezygnujemy zupełnie z tradycyjnej suszarki „drucianej”, albo na to, że jeden cykl prania plus dwa suszenia zajmie nam cały dzień (lub – co gorsza – całą noc). Suszenie nawet w wydajnej pralko-suszarce zawsze niezbyt dobrze wpłynie na koszty zużycia energii elektrycznej. Jednak w deszczowe tygodnie, kiedy nic nie chce schnąć, a nie ma gdzie wieszać prania, taki sprzęt to prawdziwe zbawienie. Osoby, które pracują na dworze i ich ubrania zawsze narażone są na kaprysy pogody, zdecydowanie powinny sobie takie cudo sprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *