DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ poradniki

Lokalizacja ważniejsza od warunków mieszkaniowych?

Wiele artykułów poświęconych nowoczesnym domom dotyczy warunków życia oraz standardów mieszkaniowych. Każdy ma swoje własne kryteria decydujące o wygodzie funkcjonowania oraz ciepłej atmosferze domu. Niektórzy wolą duże przestronne domy zaś inni małe kameralne mieszkania, które w przyszłości mogą być domeną nie tylko studentów, ale całych rodzin. Nawet mimo odpowiedniej wielkości nie można zapomnieć o coraz ważniejszym z kryteriów oceny nieruchomości jakim jest lokalizacja.

nowe mieszkania
źródło: Pinterest

Blisko do pracy i do sklepu

Według analiz, najważniejsze punkty, jakie powinny znaleźć się blisko domu to miejsce pracy oraz sklep wielobranżowy, czyli supermarket. Kryterium związane z pracą jest niezwykle ciężkie do wykonania. Jedynie niewielki procent ludzi w dzisiejszym świecie posiada komfort dojścia do pracy na piechotę. Tym bardziej dom i praca oddalone są od siebie o dobre kilka kilometrów. Nadzieją dla osób szukających idealnych punktów do zamieszkania są osiedla budowane przez deweloperów. Tak idealna lokalizacja wiąże się z większym kosztem mieszkania od metra. Można to jednak przeliczyć na oszczędność cennego czasu i pieniędzy, związanych z pokonywaniem drogi do pracy każdego dnia. Mieszczące się w centrum nowoczesne osiedla mieszkaniowe sąsiadują nie tylko ze znanymi sklepami, ale także z budynkami publicznymi istotnymi zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

 

Wypoczynek i budynki publiczne na wyciągnięcie ręki

mieszkanie blisko parku
źródło: Pinterest

Na kolejnych miejscach wśród najważniejszych miejsc blisko domu są szkoły, przedszkola, szpitale oraz tereny zielone. Deweloperzy wybierając tereny pod budowę osiedli coraz częściej zapewniają wygodę i komfort potencjalnym mieszkańcom kusząc świetną lokalizacją – zobaczcie np. mieszkania na sprzedaż w Gdańsku dewelopera Polnord. Lokalizacja nowego osiedla oddalona jest od centrum o 10 minut drogi samochodem. W okolicy można skorzystać z usług medycznych, przedszkola oraz terenów zielonych. Te ostatnie są bardzo mile widziane w dużych miastach. Wiele osób chce uprawiać sport lub wyjść z psem na spacer właśnie do parku lub na skwer, jednak ich lokalizacja na to nie pozwala. Co ciekawe, takich osiedli buduje się coraz więcej, a głównym terenem pod ich powstanie są „gorące” na rynku tereny blisko najważniejszych miejsc publicznych i zakładów pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *