akcesoria ogrodowe OGRÓD

Naturalne tyczki i inne podpory do roślin

tyczki i podpory do roślinRośliny domowe, jak i ogrodowe, bardzo często potrzebują odpowiednich podpór. Dzięki nim nie łamią się, mają stabilne oparcie i mogą swobodnie rosnąć. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze rośliny prezentowały się dobrze, nie możemy pozwolić sobie na skorzystanie z nieładnej gałązki służącej za podporę, która będzie się źle prezentowała. Warto wybrać elegancką, najczęściej bambusową podpórkę.

 

Spis treści

Drabinki, kraty i łuki bambusowe

Bambus to nadzwyczajna roślina – jest ona pożyteczna dla ludzi i dla zwierząt. Z ich mocnych pędów można tworzyć przepiękne wyroby, między innymi meble i kosze. Do ich zalet należy również mała waga, dzięki czemu przenoszenia artykułów z nich wykonanych nie jest problemem, a ponadto świetnie się prezentują! Poprzez ich naturalność oraz uniwersalność, bambus sprawdzi się w każdym wnętrzu; od bardzo nowoczesnego do rustykalnego. Jest też wytrzymały. Z bambusa wykonuje się drabinki bambusowe. Najczęściej spotkać można drabinki pojedyncze, ale zdarzają się również podwójne. Są one niezwykle praktyczne, ponieważ dają solidne oparcie całej roślinie. Na takiej drabince każdy kwiat będzie prezentował się w sposób doskonały!
Niemniej interesującym pomysłem są łuki bambusowe, dostępne w różnych kształtach. Tyczki w formie łuku mogą być stosowane do wielu gatunków roślin. Tworzywo oraz jego ładna i subtelna kolorystyka sprawiają, że łuki można używać wewnątrz, ale też na zewnątrz; w ogrodach i na balkonach.
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są kraty bambusowe, idealne dla roślin pnących. Za ich pomocą można gustownie uformować każdą roślinę. Są lekkie, ale też niezwykle stabilne – można zakupić je w różnych odcieniach oraz wielkościach. Bambusowa kratka może być również dekoracją wnętrza. Bardzo długo utrzymuje ona swój pierwotny wygląd.

Podpory kokosowe

Podpory kokosowe to kolejny sposób na ładny wygląd ogrodu i zdrowe rośliny. Podpora ta nieco różni się od innych – bambusowych, jest bowiem znacznie grubsza. Składa się ona z plastikowego środka otoczonego wysokiej jakości włóknem kokosowym. Sprawdza się idealnie do roślin, które mają łodygi podatne na złamania, ale co również istotne – naprawdę dobrze się prezentuje. Podpory kokosowe można kupić w różnych rozmiarach, długościach, a także odcieniach.

Po prostu dobry wygląd

Po co kupować specjalne tyczki i podpory dla roślin? Przede wszystkim ze względu na ich elegancki wygląd (pomijając oczywiście konieczność pomocy roślinom)! Wszyscy chcemy przecież, aby nasze ogrody były piękne i aby zachwycały. Bambusy mają oryginalny i bardzo egzotyczny wygląd, a ponadto są naturalne. Niektóre bambusy, maja piękną segmentową budowę, na innych widoczne są ciekawe paskowania lub zabarwienia.
Każdy kto lubi kwiaty chce dbać o to, aby były najpiękniejsze. Łuki bambusowe, kraty, podpory kokosowe czy zwykłe tyczki z bambusa, świetnie nadają się do ukierunkowania wzrostu rośliny oraz nadania jej kształtu. Ponadto dobrze się prezentują i są trwałe. Czy warto je kupić? Z pewnością tak, tym bardziej, że ich cena jest naprawdę niska.

Artykuł przygotowany przy współpracy ze sklepem:
Koszyki.net.pl – sklep internetowy z wikliną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *