akcesoria ogrodowe OGRÓD

Nowoczesne meble z technorattanu

komplet z technorattanu
komplet z technorattanu

Aktualnie meble ogrodowe produkowane są z różnorodnych materiałów. Jednak należy pamiętać, iż każdy surowiec wywodzi się z czterech podstawowych grup materiałów inżynierskich. Są to materiały metalowe oraz tworzywa sztuczne, a także ceramika i kompozyty. Obecnie podstawowe materiały stały się bardziej innowatorskie, dzięki różnorodnym dodatkom.

Spis treści

Meble z technorattanu

Z pewnością wielu z nas pamięta stare meble ogrodowe naszej babci, gdzie wiklina stanowiła ich główny surowiec. Jednak od tego czasu technologia znacznie się rozwinęła. Obecnie w wielu sklepach możemy spotkać meble rattanowe, których produkcja przebiega podobnie jak w przypadku mebli z wikliny. Wspomniany surowiec jest naturalnym materiałem, pozyskiwanym z włókien rotangowych palm. Aktualnie możemy spotkać jego ciekawą odmianę – technorattan.

Jest to obecnie bardzo popularny materiał, zbliżony do swojego poprzednika, jednak wykonany w całości z tworzywa sztucznego. Dzięki zawartości polietynenu jest odporny na różnorodne warunki atmosferyczne, między innymi promieniowanie ultrafioletowe czy wilgoć, a także wodę. Istnieje możliwość jego zabarwienia, dzięki czemu możemy uzyskać różnorodną kolorystykę. Charakteryzuje się również niezwykłym komfortem użytkowania, ponieważ wykonane z niego meble są bardzo komfortowe, a przede wszystkim stabilne oraz wytrzymałe.

Nowoczesne materiały

technorattan-bialy
technorattan bialy

Aktualnie na rynku, oprócz wspomnianych nowoczesnych mebli wykonanych z technorattanu, możemy znaleźć wiele innowatorskich materiałów, które są stosowane do produkcji mebli ogrodowych. Jest to między innymi nowoczesny materiał o nazwie Batylina ( z języka angielskiego Batyline).

Nowoczesna siatka, która jest powlekana polichlorkiem winylu (PVC), stworzona na bazie włókna poliestrowego. Tego typu produkt dostępny jest w różnorodnych kolorach oraz grubościach, może być wykorzystywany przy produkcji krzeseł ogrodowych. Jego niewątpliwą zaletą jest odporność na różnego rodzaju mikroorganizmy, a także pleśń. Ponadto na jego strukturę nie wpływa działanie promieni ultrafioletowych. Jest bardzo prosty w utrzymaniu, charakteryzuje się łatwością konserwacji. Przewiewny, a przede wszystkim bardzo elastyczny, dzięki czemu jest wytrzymały na rozerwanie. Jak już wcześniej wspomniano, w zależności od naszych upodobań, możemy zamówić batylinę w różnorodnych kolorach. Możemy wyróżnić także inne nowoczesne materiały, takie jak między innymi meble wykonane z poliwęglanu czy pasy polipropylenowe.

Jeżeli planujemy zakup mebli ogrodowych, warto zainwestować w produkty wykonane z nowoczesnych materiałów.

Dzięki temu mamy pewność, iż wybrane przez nas meble posłużą nam przez długie lata, ponieważ zawierają specjalistyczne dodatki, przedłużające ich żywotność. W przeciwieństwie do klasycznych mebli, wykonanych jedynie z tradycyjnych materiałów inżynierskich, które niestety charakteryzują się krótszą żywotnością.

Dlaczego nie a dlaczego tak?

Jedyną wadą produktów wykonanych z technorattanu jest ich cena ( zdecydowanie wyższa od np mebli ogrodowych wykonanych z tradycyjnych materiałów jak drewno, plastik czy metal ). Meble ogrodowe wykonane z technorattanu są przede wszystkim:

l lekkie

l łatwe w konserwacji

l odporne na warunki pogodowe, promienie UV itd

l trwałe

Materiał jest bardzo plastyczny dzięki czemu na rynku można zakupić wiele produktów wykonanych w różnych stylach – także coraz bardziej popularne nowoczesne i designerskie. Sprawdzą się w domach, ogrodach, na taras czy balkonach.

ogrodolandia.plAutor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez internetowy sklep meblowy Ogrodolandia. Sklep oferuje min. szeroki wybór mebli do ogrodu w tym mebli ogrodowych z technorattanu: ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe-technorattan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *