Nieruchomości nietypowy dom poradniki

Nowoczesne domy w Hiszpanii

Podejmując decyzję dotyczącą zakupu mieszkania lub domu, coraz częściej nie ograniczamy się wyłącznie do Polski. Nie ma w tym nic dziwnego – w wielu krajach ceny mieszkań i apartamentów są niższe, co więcej, możemy zdecydować się na zakup nieruchomości w malowniczym miejscu i cieszyć się jego walorami turystycznymi, a jednocześnie zarabiać. Warto to wykorzystać.

Wśród ciepłych krajów, które cieszą się największą popularnością w kwestii zakupu nieruchomości, na czele znajduje się Hiszpania. Ten fakt nie może dziwić – ten piękny kraj z ciekawą historią i kulturą to wprost wymarzone miejsce na wypoczynek. Co więcej, rynek nieruchomości w Hiszpanii jest bardzo rozwinięty i nowoczesny – każdy może więc znaleźć mieszkanie, dom lub apartament, który będzie w pełni dopasowany do jego potrzeb.

 

Spis treści

Blisko linii morza

 

Plaża w gdańsku

Decydując się na kupno mieszkania lub domu w Hiszpanii warto poszukiwać nieruchomości, które zlokalizowane są blisko linii morza. Na szczególną uwagę zasługują wybrzeża Costa del Sol i Costa Blanca, a także hiszpańskie wyspy np. Majorka lub Ibiza. Są to bowiem regiony turystyczne, które mają do zaoferowania naprawdę wiele. Kupno mieszkania w tych lokalizacjach jest doskonałym pomysłem.

Wysokie temperatury, krystalicznie czyste morze oraz bliskość miejsc, gdzie bawią się turyści, ma spore znaczenie. Nie tylko pozwala nam cieszyć się darmowymi wakacjami lub zamieszkać w wymarzonym miejscu, ale również zarabiać. Nie zapominajmy bowiem o tym, że zakupione przez nas mieszkanie czy apartament możemy wynajmować turystom.

Dlaczego warto zainwestować?

Zastanawiasz się czy zakup nieruchomości w Hiszpanii to dobry pomysł? To oczywiste, że masz wiele wątpliwości. Warto jednak zdać sobie sprawę z kilku podstawowych kwestii. Przede wszystkim inwestowanie swojego majątku w nieruchomości jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów lokowania kapitału. Dzięki dobrze wybranej lokalizacji przyszła sprzedaż nieruchomości przyniesie godziwy zysk, ale przecież do tego czasu inwestor, jego rodzina i przyjaciele mogą cieszyć się wyjazdami do słonecznej Hiszpanii, korzystając z własnej nieruchomości w czasie wakacji czy krótszych wypadów w cieplejszy od Polski rejon Europy.

To jednak nie wszystko. Hiszpania to kraj, który ostatnio przyciąga rekordowe liczby turystów. Co więcej, sezon turystyczny trwa tam naprawdę długo. Możesz więc na tym zarabiać. Jeśli nie planuje się wyprowadzki do Hiszpanii na stałe, można zdecydować się na wynajem swojej nieruchomości turystom. To dodatkowe źródło dochodu, które potrafi przynosić naprawdę satysfakcjonujące zyski.

wschód na plaży

Kilka slów o cenach

Oczywiście, w Hiszpanii funkcjonują te same mechanizmy rynkowe co wszędzie – za wyższy standard i lepszą lokalizację zapłacimy więcej niż za nieruchomość oddaloną od morza, będąca też w gorszym stanie technicznym, ale średnie ceny nieruchomości nie odbiegają swoimi wartościami od cen nieruchomości w Warszawie czy w innych większych miastach w Polsce.

Co ważne, decydując się teraz na zakup nieruchomości można tylko zyskać, ponieważ po kilkuletniej korekcie cen rynek nieruchomości w Hiszpanii od drugiej połowy 2017 roku wrócił do trendu wzrostowego. Daje to w zasadzie pewność, że będzie to zakup, który w przeciągu kilku czy kilkunastu lat przyniesie godziwy zarobek.

Nieruchomości Casa en Sol

banner apartamenty w Hiszpanii

Obawiasz się, że zakup nieruchomości w Hiszpanii wiąże się z ryzykiem? Przerażają cię wszystkie kwestie związane z aspektami prawnymi? Chcesz mieć pewność, że zaproponowane zostaną ci najlepsze nieruchomości? Skorzystaj z oferty Casa en Sol (https://casaensol.pl/). To firma, która świadczy kompleksowe usługi związane z zakupem nieruchomości – od wyboru odpowiedniej nieruchomości, poprzez załatwienie wszystkich formalności, a skończywszy na pomocy w administrowaniu nieruchomością w Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *