DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu nietypowy dom poradniki

Nowoczesne mieszkanie spod znaku ECO

Osoby, które budują dom na własną rękę dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to ludzie mający pomysł, który został przelany na papier i jest realizowany co do najmniejszego szczegółu. By budować dom w ten sposób potrzeba sporych funduszy lub genialnego rozplanowania wydatków oraz zamienników drogich materiałów. Grupa numer dwa to najczęściej rodziny liczące się z każdym groszem realizujące plan o domu powoli i często zmieniające decyzję. W tym przypadku stworzenie nowoczesnego i ekologicznego mieszkania oddala się z każdym kolejnym wydatkiem.

nowe mieszkania w stylu nowoczesnym
źródło: Pinterest

Charakterystyka nowoczesnych mieszkań w Polsce

Specjaliści zgodnie podkreślają, że o nowoczesności domu decydują materiały z jakich został wykonany oraz technologie służące do podniesienia komfortu i ekonomii życia. Są to na przykład ściany utrzymujące ciepło, okna o kilku warstwach szyb czy podgrzewanie podłogowe. Im więcej tego typu rzeczy, tym nowe mieszkanie jest bardziej przyszłościowe i uniwersalne. Sprzęt AGD i RTV nie jest zaliczany do podstawowych elementów nowoczesnego domu. Znacznie bardziej liczą się meble pasujące do wnętrza, kolorystyka ścian oraz wykończeń.

nowe mieszkania eko
źródło: Pinterest

Jeżeli mieszkanie znajduje się w kompleksie zbudowanym przez dewelopera bardzo ważna jest aranżacja i wykończenie całego osiedla. Hol oraz korytarze w takim budynku podnoszą wartość całego budynku jednak warto o nie zadbać ponieważ współcześni klienci zwracają na takie rzeczy uwagę. Przy planowaniu pomieszczeń ważne jest także ukierunkowanie na otwartą przestrzeń. Połączenie kuchni, jadalni i salonu w niemal jednym pomieszczeniu to pomysł znany z zachodu. Stworzenie na środku kuchni tak zwanej wyspy również jest niezwykle cenione i uważane za nowoczesny i funkcjonalny element domu.

Gdzie szukać domu dla siebie?

nowoczesne osiedle
źródło: Pinterest

Dom jest tam gdzie rodzina i praca. Najczęściej te dwie rzeczy znajdują się w dużych miastach. Oznacza to, że nowe mieszkania dostępne będą na nowo wybudowanych osiedlach. Deweloperów w polskich metropoliach nie brakuje. Nie wszyscy są jednak zgodni jeśli chodzi o wykonanie projektów oraz przykładanie się do ekologii i nowoczesności. Znajdą się też deweloperzy, którzy swoimi działaniami podkreślają właściwe podejście do środowiska i klienta. Taką propozycją są nowe mieszkania od dewelopera Grupy Eco. Żeby znaleźć taką firmę wystarczy odszukać ją w sieci i sprawdzić czy spełnia standardy ECO oraz jak oceniana jest pod kątem jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.