BUDOWA I REMONT Elektronarzędzia Narzędzia narzędzia warsztatowe

Wiertarka udarowa dla amatorów

Wiertarki udarowe to wiertarki ręczne posiadające mechanizm udarowy, który umożliwia wiercenie w twardych materiałach. Za pomocą wiertarki udarowej wywiercimy otwory w metalu, drewnie i betonie. Ze względu na swoją uniwersalność, są to urządzenia przydatne w każdym warsztacie. Jeżeli szukamy wiertarki udarowej do użytku domowego, w zupełności wystarczą nam urządzenia o mocy 500-800 W.

Wiertarka udarowa do użytku domowego pozwoli nam bez trudu wywiercić otwory w cegłach, płytach karton-gipsowych czy suporeksie, nie miejmy jednak złudzeń, że takim urządzeniem będziemy z łatwością wiercić także w betonie. Jeżeli planujemy gruntowny remont w mieszkaniu, który będzie wymagał częstego wiercenia w betonie, zdecydowanie lepiej kupić młotowiertarkę niż wiertarkę udarową. Są oczywiście profesjonalne wiertarki udarowe z wyższej półki cenowej, które poradzą sobie z wierceniem w betonie, ale moim zdaniem inwestowanie dużej kwoty (około 1000 złotych) w wiertarkę udarową nie zwróci się. Dlatego, amatorom doradziłbym zakup wiertarki udarowej kosztującej w granicach 200 złotych. Poradzi ona sobie z codziennymi pracami i nie zrujnuje naszego portfela. Będąc w sklepie nie dajmy się jednak skusić na najtańsze urządzenia (chińszczyzny za 50-60 złotych), ponieważ udar psuje się w nich już po kilku wierceniach. Sprawdź ofertę wiertarek udarowych w NOMI

Wiertarka udarowa
Źródło Pinterest

Wiertarka udarowa jest urządzeniem idealnie nadającym się do wykonywania prac domowych. Bez trudu zawiesimy nią obraz na ścianach z cegły i suporeksu, a także, choć z bólem, wwiercimy się w ścianę nośną z betonu. Wiertarkę udarową mogę gorąco polecić wszystkim tym, którzy nie zajmują się zawodowo „mieszkaniówką”, ze względu na jej funkcjonalność. Jeżeli jednak potrzebujemy wiertarki do prac profesjonalnych doradziłbym klientowi zakup dwóch oddzielnych wiertarek: młotowiertarki do betonu i wiertarki bezudarowej do metalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.