DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ inteligentne technologie w domu inteligentny dom poradniki RTV

Telewizja w domu na tablecie i smartfonie

Kiedyś do zakupu telewizora nie trzeba było nikogo przekonywać. Nie trzeba było również znajdować powodu do tego, by zaopatrzyć się w to urządzenie zwane „oknem na świat”. Teraz znacznie lepszym oknem na świat jest Internet. W sieci macie pełną dowolność oglądanych materiałów wideo oraz czytanych treści. Zdawało by się, że w telewizji jest podobnie, jednak kanały ograniczają nas czasem emisji waszych ulubionych programów. Sam znam dziesiątki osób, dla których zakup nowego 32 calowego lub większego TV wiązał się jedynie z konsolą do gier w mieszkaniu lub chęcią stworzenia kina domowego. Coraz częściej zdarzają się przypadki, że osoby mimo niechęci do wydawania pieniędzy na telewizor wciąż chcą oglądać emitowane na nim programy. Pozostaje wiec zakup cyfrowego tunera TV do komputera lub oferty sieci komórkowych.

web tv

Nie masz telewizora – nic straconego

To właśnie oferty sieci komórkowych zdają się być najlepszą opcją dla osób z ograniczonym budżetem na nowe urządzenia rtv w domu. Jednak zanim dojdę do ofert oraz możliwości, jakie dają, powiedzmy sobie o innych metodach na oglądanie telewizji bez telewizora.

Stara jak świat jest metoda bezpośrednich streamów ze stron internetowych lub programów typu TV tuner itd.. Niestety ich wadą jest to, że działają tylko na komputerach stacjonarnych i laptopach. To nie wszystko jeśli chodzi o cechy negatywne takiego oprogramowania. Jeżeli prędkość twojego Internetu nie jest odpowiednio wysoka (przynajmniej kilka MB/s) zapomnij o przyzwoitej jakości obrazu i płynności. Tak naprawdę trudno mówić o dobrym obrazie skoro program nagrywany jest często kamerą lub przerzucany przez słabej jakości kabel. Znacznie lepsze możliwości dają zewnętrzne lub montowane w miejsce obok karty graficznej tunery HD. Niestety ich cena względem jakości jest bardzo nieproporcjonalna. Trzeba wydać przynajmniej kilkaset złotych by taki tuner zapewnił jakość obrazu, której oczekujecie i nie zepsuł się po kilku tygodniach. Zamiast tych 200-300 złotych za urządzenie do komputera lepiej wybrać jedną z ofert firm telekomunikacyjnych.

Oferty programów i filmów z VOD

VOD

 

Zaleta, która przemawia za wzięciem oferty Web TV to przede wszystkim dostępność na urządzeniach mobilnych. Wasz smartfon, tablet a także inne urządzenia posiadające system Android mogą w pełni skorzystać z oferty filmów i kanałów telewizyjnych. Operator, u którego nabędziecie ofertę udostępnia wam aplikację, która po podaniu danych w ciągu 24 godzin daje wam pełny dostęp do pakietu, za który płacicie. Pakietów jest całkiem sporo ponieważ każdy chce wkupić się w łaski klienta o różnej zawartości portfela. Bardzo tanie oferty można mieć już za 10 złotych miesięcznie – polecam ofertę Web TV w Orange. Ceny nie przekraczają zazwyczaj 40-50 złotych ze względu na ilość kanałów. Nie można porównać tego z tradycyjną telewizją cyfrową i ponad setką kanałów. Jednak 20-40 stacji, w tym tych najbardziej popularnych w ofercie, spokojnie wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *