Elektronarzędzia Narzędzia

Młot udarowy dla amatorów

Profesjonalny młot udarowy dla fachowców to wydatek rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych, jednak gdy potrzebujemy młota do przeprowadzenia niewielkich domowych remontów, takich jak np. skucie starych kafelków w łazience, to inwestycja w drogie urządzenie z pewnością nam się nie zwróci. Dlatego, jeżeli nie wykonujemy remontów kilka razy do roku, warto zastanowić się nad zakupem młota udarowego z niższej półki cenowej, który sprawdzi się podczas prac budowlanych i nie nadwyręży naszego budżetu.

Młot udarowy
Źródło Pinterest

 

Ile powinien kosztować młot udarowy

Ceny dobrych młotów udarowych zaczynają się od 600 złotych i osiągają nawet ponad 2000 złotych. Jeżeli jednak dłutowanie nie jest naszym sposobem na zarabianie pieniędzy, a na zakup mamy zaledwie kilkaset złotych, nie powinniśmy załamywać rąk. Mamy kilka możliwości: pierwsza to kupić sprzęt używany, druga wypożyczyć stosowne narzędzie w wypożyczalni sprzętu, a trzecia rozejrzeć się  marketach budowlanych za urządzeniami z najniższej półki cenowej. Okazuje się bowiem, że młot udarowy nawet za 200 złotych, może w pełni odpowiadać naszym potrzebom. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto jednak poczytać o marce naszego sprzętu na odpowiednich forach o tematyce remontowo-budowlanej, ponieważ inni użytkownicy szybko ostrzegą nas przed tzw. jednorazówkami, które przestają działać tuż po pierwszym wyłączeniu. Pamiętajmy jednak, że urządzenie za wspomniane dwieście złotych, cudów nie dokona i nie możemy liczyć że będzie nam dobrze służyło przez wiele lat ciężkich prac remontowych.

Nie oznacza to jednak wcale, że nasz sprzęt nie wytrzyma kucia i wiercenia o umiarkowanej intensywności. Jeżeli nie wiemy jaki model wybrać, powinniśmy poradzić się sprzedawców w marketach budowlanych, którzy doradzą nam czy kupowany młot udarowy – sprawdź młot udarowy 900W PowerPlus dostępny w ofercie Nomi – będzie się nadawał do prac, które zamierzamy wykonać. Moim zdaniem po uprzednim sprawdzeniu opinii innych użytkowników i porównaniu oferty cenowej z kilku marketów budowlanych, jesteśmy w stanie z powodzeniem kupić młot udarowy dla amatorów nawet za 200 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *