Elektronarzędzia

Co powinna posiadać wiertarka dla majsterkowiczów

wiertarka udarowa

Prawie każdy mężczyzna musi mieć w sobie coś z majsterkowicza. Wymagają tego od nas nasze żony i życiowa konieczność. Nie sposób bowiem poradzić sobie bez wbicia gwoździa czy powieszenia półki. W gospodarstwie domowym niezbędnym urządzeniem dla majsterkowiczów są wiertarki. Dzięki nim możemy wiercić, dłutować, przykręcać i wykonywać wiele innych niezbędnych prac domowej „złotej rączki”.

Zanim kupimy wiertarkę powinniśmy zastanowić się: co powinna posiadać odpowiednia wiertarka dla majsterkowicza amatora? Pierwszą istotną cechą każdej wiertarki jest moc urządzenia. Pamiętajmy, że im wyższa moc tym łatwiej wwiercimy się w ścianę. To od mocy wiertarki zależy maksymalna średnica wierconych otworów. Drugą kwestią jest posiadanie funkcji udaru, do wiercenia w betonie i kamieniu nie wystarcza bowiem tylko twarde obracające się wiertło. Udar jest to ruch wiertła posuwisto zwrotny, zwiększający nacisk na wiercony materiał. Bez funkcji wiercenia z udarem możemy zapomnieć o wierceniu w kamieniu.

Oprócz podstawowych funkcji takich jak wiercenie otworów i wkręcanie wkrętów warto również zadbać o dodatkowy osprzęt do wiertarki, przy pomocy którego możemy mieszać farby, gwintować, polerować czy ciąć.

Ostatnią kwestią są wiertła, musimy bowiem pamiętać, że wiertło jest również istotnym elementem podczas wiercenia. Mając nawet dobrą wiertarkę możemy sobie skutecznie utrudnić życie wykorzystując w pracy kiepskie wiertła. Żeby uniknąć rozdrażnienia warto kupować wiertła ze średniej półki cenowej. Odradzane są zestawy składające się z dziesiątek rozmaitych wierteł, okazuje się bowiem, że część z nich nie nadaje się po prostu do sensownego wykorzystania, albo błyskawicznie się zużywają.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *