Poradniki remontowo-budowlane

Remont mieszkania: ekipa remontowa

Żeby dobrze wyremontować mieszkanie nie wystarczy jedynie ciekawy pomysł i fundusze, równie istotne jest wykonanie naszego projektu przez rzetelnych fachowców. Dlatego warto tyle samo czasu poświęcić na wybór ekipy, co na planowanie remontu. Poniżej kilka pomocnych rad, które pomogą uniknąć rozczarowania.

Szukajmy ekipy z polecenia znajomych

Najlepszą reklamą dla każdego fachowca są pozytywne referencje zadowolonych klientów. Jest to najprostszy i najszybszy sposób na znalezienie profesjonalnej ekipy remontowej. Ktoś, kto był niezadowolony z pracy robotników, z pewnością nie będzie ich nikomu polecał. Jeżeli nasi znajomi nie mają nikogo godnego zaufania, to możemy po prostu poprosić ekipę remontową o przedstawienie referencji.

Przeglądajmy fora internetowe

Powstało wiele portali oceniających fachowców, na których możemy odnaleźć rozmaite opinię, które pomogą uniknąć nam nierzetelnych oszustów. Pamiętajmy również o forach internetowych, forumowicze z chęcią dzielą się informacjami na temat robotników. Pomogą nam także zwrócić należytą uwagę na najistotniejsze elementy podczas planowania remontu.

Nie ufaj multi-fachowcom

Człowiek orkiestra nie zawsze jest najlepszym kandydatem na idealnego fachowca. Specjalizacja w tej dziedzinie jest równie ważna, co w innych zawodach. Nie ma co się dziwić, szczególnie w przypadku skomplikowanych remontów, człowiek od wszystkiego może nam zrobić wszystko, ale bardzo średnio…

Szybki termin realizacji nie gwarantuje sukcesu

Dobrzy fachowcy nie mogą narzekać na brak zleceń. Dlatego robotnik wolny od zaraz nie musi być tym najlepszym. Profesjonalne firmy mają dużo pracy i często trzeba u nich rezerwować termin remontu.

Zawsze podpisuj umowę!

Na koniec pamiętajmy o podpisaniu umowy. Wszystkie ustalenia powinniśmy mieć na piśmie, żeby uniknąć późniejszych niedomówień w kwestii finansów i ewentualnych napraw gwarancyjnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.